Enigma – dlaczego prawda jest ukrywana?

Dlaczego odmawia się Prawdy Polakom w pracach nad Enigmą?
Dlaczego w świadomości społecznej świata, ma to być margines?

Władysław Alexiewicz


Spłynąłby na nas zbyt wielki splendor?
W skali świata?

Siódma minuta filmu

– jakimi metodami dysponowali Polacy, a i tak okazały się wystarczające do złamania szyfru Enigmy? Jakimi metodami dysponowali alianci i okazały się zaledwie konieczne do dalszych prac nad Enigmą?

Ósma minuta i ok 20 sekunda – „…względy prestiżowe” i dalej…

I inny film: „Enigma – sukces poznańskich matematyków”

Oczywiście znów akcent kresowy – nazwisko profesora matematyki Zdzisława Krygowskiego, który tworzy katedrę matematyki na UAM (katedra filozofii – zajmująca się również i naukami przyrodniczymi -1919 rok.
Później profesor Andrzej Alexiewicz – również ze Lwowa – piękna wypowiedź jego syna Władysława o tym mieście i jego konglomeracie (piąta minuta drugiego filmu), którego znałem osobiście, co więcej znam jego synów. Mieszkał w tym samym bloku, w którym mieszkała moja żona. Jej rodzice znali się z Panem Władysławem. Mówili sobie „dzień dobry” na klatce, rozmawiali o błahostkach dnia codziennego…I nigdy o pochodzeniu ze wschodu.
Tak silnie czas komuny, rządów pachołków czerwonej Moskwy odbił się na tych ludziach.
Czas przeszły. Co zostaje w naszej pamięci? To, co przekażemy dalej.
A więc przekazujmy, nie pozwalajmy na to aby przepadło.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.