Eurowybory 2019 – co mówią nam wyniki?

Przede wszystkim nie pojmuję jak ludzie mogą głosować na byłych władców z krainy PRL-u i znienawidzonej PZPR.
Przecież każdemu z nas (roczniki z PRL-u) śni się po nocach stan wojenny, strajki, brak czegokolwiek na półkach (poza octem), kolejki do mięsnego o 4 rano (stałem w takich). Na pewno aparatczyki z PZPR nie musieli stać w kolejkach, ponadto byli odpowiedzialni za zbrodnie systemu.
A więc kto na nich głosuje??? Tylko ich poplecznicy? Czy ludzie którzy już całkiem rozum potracili?
Pytanie dlaczego go utracili…

Kilka linków komentujących poniżej:
Konfederacja (chyba za bardzo Korwin zakochał się w Rosji putinowskiej – tym samym ma na co zasłużył), straszy wojną z PiS, wydaje się że oni już całkiem stracili rozeznanie rzeczywistości z kim należy walczyć…:
Z nieba do piekła. Konfederacja jednak pod progiem wyborczym, a szykowano się do… „Teraz zacznie się prawdziwa wojna z PiS-em”

Komentarz Magdaleny Ogórek:
I nie pomógł ani Tusk, ani operacja z książkami o PMM. Przed chwilą Katarzyna Kolenda-Zaleska twardym, podniesionym tonem odwoływała szefostwo PO w rozmowie z Radkiem Sikorskim. Od 3 lat opozycją w Polsce są media liberalne.

Wynik Beaty Szydło pełen podziwu: Niesamowity wynik wyborczy wicepremier Beaty Szydło. To absolutny rekord Polski -ponad 471 tysięcy głosów … wielki dowód zaufania społecznego i docenienia tego jak rządziła jako premier Polską.

…Koalicja Europejska, kolejne ledwo się kupy trzymające, wcielenie reprezentacji upadłych elit i ich klakierów, dostało po twarzy przegrywając w każdej z kategorii, na których samo wyznaczyło sobie boiska. Nie uzyskało miażdżącej przewagi, która wynikałaby z sumy poziomów poparcia części składowych, nie mówiąc o tym, że nie zbliżyło się do sumy wyników części składowych w poprzednich wyborach do PE. Nie tylko nie uzyskało choćby jednego mandatu czy procenta więcej niż znienawidzone Prawo i Sprawiedliwość, ale w zasadzie, biorąc pod uwagę poziom desperacji, czy żądzy odwetu, nie uzyskało nic…

Potwierdzam tą diagnozę, mimo rozbudzenia nienawiści w tak wielu Polakach przeciw innym Polakom – cele polityczne nie zostały osiągnięte. Pytanie czy ich celem jest wzbudzanie nienawiści między społeczeństwem?
Sam tego doświadczyłem mimo tego że nigdy żadnemu głosującemu na Koalicję nie dałem powodów do tak nienawistnych reakcji.
Smutne to…

Dodam jeszcze słowo o tolerancji:

Wyborcy lewicowi w sensie światopoglądowym dostali swoją upragnioną reprezentację pod postacią kolejnego wcielenia Ruchu Palikota, czyli Wiosny Biedronia, dokładnie tak samo infantylną jak elektorat znajdujący lubość w darciu twarzy na temat tolerancji i jednoczesnym kompletnym braku tolerancji dla wiary czy symboli katolików.
Tak wygląda tolerancja w wersji lewicowej tęczy…

W Wielkopolsce na tą chwilę jest: 46% dla Koalicji, 33,7 dla PiS, 8,3 Wiosna, 6,5 Konfederacja, 3,5% K15 (exit poll wykonany przez Ipsos).
Szkoda mi K15, ale niestety to efekt braku rządzenia i umiejętnego tworzenia struktur w tej organizacji.
W skali kraju – około 100 tys głosów nieważnych na 12 840 612
Pis -46,1 procent (5 907 829)
Koalicja -37,87 procent (4 863 368)
Wiosna – 6,2 procent ( 772 394)

(dane z 95,9 proc. lokali wyborczych)

Na godzinę 8.53 rano poniedziałek 27 go maja.

11.12 – 27 maja.
Kilka przemyśleń na spokojnie.
Dodam że wyniki Kukiz 15 tak kiepskie to efekt również odejść z klubu, które mają swoją jakąś przyczynę. Siła tego ugrupowania spadła z winy jego działań, jakie ujawniają się na zewnątrz w postaci tych zawirowań.
Konfederacja z kolei ugrała taki wynik głównie dzięki straszeniu konsekwencjami ustawy USA 447 – tutaj odpowiedź partii rządzącej była jasna: nie pozwolimy na cokolwiek co wiązałoby się z wypłatą jakichkolwiek pieniędzy za mienie BEZSPADKOWE. I to jest prawidłowa odpowiedź. Teraz wystarczy aby poszły za tym jakieś konkretne działania i czyny. Sądzę że po tym Konfederacja straci nawet tą ilość głosów jaką otrzymała.
Ponadto zbiorowisko liderów Konfederacji nie ma szans na przetrwanie. Zbytnio się różnią.

Co do PSL – to straciło bardzo wiele dopisując się do Koalicji. Skręt w stronę poparcia dla lewicowych tendencji przyniósł konsekwencje. Stracą na tym. Co do wyborców KE. Dziwi tylko że jakiś procent (20-40??) konserwatywnych wyborców Koalicji nie dostrzegł na czas tej aberracji. I zagłosował na zdradzających ich polityków odchodzących od wartości tak ważnych dla Polski.

Informacja o pierwszych symptomach rozpadu KE: Koniec KE? Miller nie będzie się konsultował ze Schetyną: „Wejdę z SLD do frakcji Socjalistów i Demokratów. To nasza polityczna rodzina” – „…Złośliwi twierdzą, że Grzegorz Schetyna za pieniądze Platformy Obywatelskiej wysłał ludzi SLD do Parlamentu Europejskiego i nic z tego „interesu” nie będzie miał. Wszystko wskazuje na to, że ten żart staje się rzeczywistością…”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Eurowybory 2019 – co mówią nam wyniki?”

  1. Powiedz proszę gdzie jest rozum osób tak głosujących? PiS z takim poparciem społecznym nadal cieszy się zaufaniem. Dokąd Nas zaprowadzi J.Kaczyński ?

    1. Zastanawiam się gdzie nas zaprowadzi Koalicja Europejska – z tym skrętem na lewo, umiłowaniem LGBT, obrażaniem uczuć religijnych, i umiłowaniem dawnych ciemiężycieli Polski spod znaku PZPR. To jest zagrożenie prawdziwe. I rzeczywiste.
      Dodam też że o to mi chodzi szczególnie podkreślając kwestie racjonalnego wyboru tej części elektoratu Koalicji która beznamiętnie i bezrefleksyjnie zagłosowała na kacyków z PZPR. Dla mnie całkowicie niepojęte. Całkowicie.
      Każdy inny wybór byłby dla mnie akceptowalny – w sensie rozumowym. Bo oczywiście nie politycznym.

Możliwość komentowania została wyłączona.