GMO: sztuczna „sztuczność”… o ustawie w Radio Wnet.

W imię obrony prawdy o zmianach, bez względu na sympatie czy antypatie polityczne religijne czy jakiekolwiek inne: trzeba mówić i pisać o zagrożeniach nieważne kto ostrzega. Pamiętajmy o tym i umiejmy być ponad podziałami. Nie bądźmy zaślepieni i nie odrzucajmy prawdy, tylko dlatego że mówią o tym nasi oponenci polityczni czy religijni.
Może to za mocne słowo: ale nie bądźmy dwulicowi.
O tym że GMO jest zagrożeniem, mówią środowiska ekologiczne nie związane z żadną reprezentacją katolicką (na całym świecie), ale także reprezentacje katolickie wołają ostrzegając przed manipulowaniem w genach – często programy na ten temat (o ile mi wiadomo) pojawiają się w „TV Trwam” czy „Radio Maryja”. I cóż wypada? Zgadzać się z prawdami na ten temat, czy przeciwstawiać?
Jest to ten sam problem jaki występuje w temacie dyskusji o zabójstwie ludzi, osób nienarodzonych odmawiając im prawa do życia istnienia i chociażby bycia ateistami. Brak zrozumienia u osób, które ustawiają się na pozycji przeciw ludziom nienarodzonym (tylko dlatego ze broni ich reprezentacja kościelna), szczególnie w ich sytuacji, kiedy już się narodzili – jest ewidentny [ Slang mówi prosto: ?zabić dziecko?. Każdy może w dzisiejszej rzeczywistości? A Ty się urodziłeś/aś ? pomyśl?- dzięki komu – komentarze ]. Czy to objaw chronicznej nienawiści do kościoła, o tyle silny że przesłania nawet racjonalne powody dla których wypadałoby przyznać rację tej reprezentacji bez względu na jej przynależność? Dlatego mamy problem jako ludzkość.
Nie potrafimy stanąć po stronie prawdy z uwagi na nasze sympatie czy antypatie.
Inna sprawa, że owe antypatie mają podłoże bardzo ogólne i nie do końca sprawdzone. Mające opacie w skrajnych wypowiedziach takich czy innych fanatyków – wrogów innych ludzi; tylko w imię walki z chrześcijaństwem czy kościołem katolickim.

Czy tak samo będą się zachowywać w kwestii GMO?
Zmienią front aby tylko być przeciw reprezentacji katolickiej kościoła, która mówi otwartym tekstem że GMO nie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzkości?
Hipokryzja?

Materiały o GMO:
„W tym wywiadzie poruszamy temat nowej, kontrowersyjnej ustawy, przegłosowanej przez sejm i podpisanej przez prezydenta mimo społecznego sprzeciwu. Omawiamy również najnowsze badania nad GMO i polityki względem modyfikowanych organizmów na świecie.” – na ten temat było głośno w mediach katolickich, oczywiście były przeciw podpisaniu ustawy. Wspierały głosy innych w tym i ekologów czy ateistów protestujących przeciw GMO…

Wiadomości PrisonPlanet.pl z Jadwigą Łopatą z fundacji ICCPC na temat nowej ustawy o nasiennictwie i GMO.

Fundacja: 10 lat ICPPC

Cytat pochodzi z materiału: Audycja Wiadomości PrisonPlanet.pl z Jadwigą Łopatą z fundacji ICCPC na temat nowej ustawy o nasiennictwie i GMO.

Nie lepiej jednak zjednoczyć siły, odłożyć podziały (szczególnie wśród ateistów „wojujących”- wrogów kościoła) aby osiągnąć sukces w naszych wspólnych sprawach?
Nikt nikomu nie każe się siłą nawracać na jakąkolwiek wiarę. Kto chce przystępuje do tego, czy innego kościoła zgodnie ze swoim sumieniem. A to czy akurat członkowie tego czy innego kościoła mają zdanie takie samo jak i Ty w sprawie GMO czy życia na Ziemi: łączy czy dzieli?

Pomyślcie…

Piotrek

ps i jeszcze jeden cytat:

„Związek angielskich rolników „Farmers For Action” nie usprawiedliwia żadnej formy grabieży ziemi w Polsce przez korporacje. W naszym przekonaniu, rodzime społeczności rolnicze nie powinny być rugowane ze swej ziemi po to, by przyszły tam wielkie korporacje i praktycznie siłą wyrzuciły miejscowa ludność z jej ziemi w imię produkcji żywności.
Dla dobra przyszłych pokoleń rząd polski powinien działać na rzecz ochrony miejscowych społeczności rolniczych; powinien także chronić swój kraj przed wciąż rosnącym zagrożeniem – uprawami GMO, które ostatecznie nie przynoszą zysku rolnikom, lecz napełniają kieszenie korporatom. Powinien on zdawać sobie sprawę, że konsumenci mówią głośno NIE dla produkcji żywności GM.
Kraj tej wielkości co Polska bez GMO byłby wyjątkowy i mógłby sprzedawać produkty wolne od GMO całemu światu, a to przyniosłoby stałe dochody bezpośrednio polskim rolnikom.

Pozdrawiam
David Handley, Prezes Farmers for Action, Anglia”

Źródło: Od Prezesa Farmers for Action, Davida Handleya

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “GMO: sztuczna „sztuczność”… o ustawie w Radio Wnet.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.