Irlandzka kolęda w Święto Trzech Króli. Chór Kameralny Pro Academica.

Niesamowity klimat był udziałem spontanicznego występu kameralnego chóru Pro Academica w dniu święta Trzech Króli na ulicy poznańskiej przy Farze. Taki koncert kolęd na ulicy dla przechodniów był bardzo wartościowy i aż ciepło się na sercu robiło… pro_academica
Poniżej kolęda irlandzka w wykonaniu chóru:

Nota biograficzna:
Chór Kameralny PRO ACADEMICA

Chór Kameralny PRO ACADEMICA powstał z inicjatywy studentów i jest organizacją afiliowaną przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
Próby chóru odbywają się od jesieni 2011 roku w salach udostępnionych przez Władze Uczelni. W każdy wtorek i czwartek od godziny 18.00 korytarze rozbrzmiewają ćwiczeniami wokalnymi, wprawkami głosowymi, ćwiczeniami wielogłosowymi, słychać elementy pracy nad dykcją chórzystów, poprawnością emisji głosu i szlifowanie partii poszczególnych głosów. Wielu utrwala i poszerza swoje umiejętności zdobyte w czasie pracy w chórach licealnych.
Pierwszy występ Chóru odbył się w dniu 17 grudnia 2011 roku w Auli Artis w Poznaniu w ramach Uczelnianego Przeglądu Talentów. Zespół wystąpił między innymi w takich obiektach, jak: Biblioteka Uniwersytecka na otwarcie wystawy jubileuszowej ?50 lat Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1962-2012)?; Collegium Maius na otwarcie XVI Poznańskich Dni Książki Naukowej; Aula Artis na uroczystym koncercie w ramach Wydarzenia Artystycznego JESTEŚMY z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego; Dzienny Ośrodek Terapeutyczny Żurawinka; Cafe Misja w ramach Orszaku Trzech Króli; obiekty sakralne Poznania i Wielkopolski; szpital Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego ? Paulo w Chełmnie.
Chór wziął udział w konkursie ogólnopolskim, zorganizował wyjazdy warsztatowo ? integracyjne, przeprowadził akcje wizerunkowe na terenie uczelni. Prezentacja muzyki chóralnej ?na żywo? w przestrzeni gmachu uczelni spotyka się z ciepłym przyjęciem wśród wykładowców i studentów.
Ważnym wydarzeniem w historii działalności Chóru było uczestniczenie w programie ?Kolekcje? Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego programu odbyło się prawykonanie utworu Piotra Orlińskiego pt. ?Fonemofonia? z udziałem Chóru, solistów oraz Grupy Żurawinka Djembe z udziałem osób po mózgowym porażeniu dziecięcym. Materiał dźwiękowy wyemitowany został przez Polskie Radio Program 1 w grudniu 2013r..
Dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM, p. Marzenna Markowska podkreśliła, iż działalność Chóru to najlepszy PR dla uczelni.
Chór Kameralny PRO ACADEMICA zaznacza swoją obecność na mapie chóralistyki w Poznaniu i Wielkopolsce, wzbogacając tym samym ofertę integracji poprzez śpiew młodzieży akademickiej.

Dyrygent
Radosław Jastak

pro_academica_poznan

chor_kameralny_pro_academica_poznan

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Irlandzka kolęda w Święto Trzech Króli. Chór Kameralny Pro Academica.”

  1. Tak to był dobry na poziomie występ młodych talentów, a zarazem dobry pomysł na promocję siebie

Możliwość komentowania jest wyłączona.