Jak było na Majdanie?

Kolega Ukrainiec, który był na Majdanie i pokazywał mi zdjęcia z tamtego gorącego i tragicznego czasu mówi niepojęte rzeczy, o ofiarach, o ich zaniżonej ilości…
Tymczasem pojawia się pytanie: What triggered the Maidan massacre? (CO spowodowało masakrę na Majdanie?)

Odpowiada na to pytanie obszernie Graham Stack.
Opierając się również na materiałach zebranych przez BBC. Właśnie ta telewizja zrealizowała film ukazujący skrajnych nacjonalistycznych opozycjonistów biorących udział w proteście.
W materiale Grahama Stacka min. dowiadujemy się że ogień strzelecki rozpoczęła grupa z budynku Konserwatorium, jednym ze strzelców z tego budynku był 27-letni Włodzimierz Parasyuk – dziś poseł, wtedy dowódca jednej z jednostek ochraniających protest na Majdanie.
Dla BBC Niejaki Siergiej mówi: jego jednostka zaczęła strzelać do policji rankiem 20 lutego „Strzelano w nogi” Siergiej też stwierdził: „Oczywiście, mogłem celować w ramię lub w dowolną część ciała. Ale nie strzelałem, żeby zabić.”
Wydaje się, ze dwa różne głosy, wskazują, ze kiedy miało dojść do rozproszenia demonstracji rozpoczęto ostrzał z Konserwatorium. To spowodowało eskalację.
Całość na: KYIV BLOG: What triggered the Maidan massacre?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.