Jak muzułmanie zasiedlają brytyjskie miasta.

Muslime geben in einer britischen Stadt den Ton an
In Blackburn wächst der Anteil der muslimischen Bevölkerung. Die Stadt hat 52 Moscheen, in Schulklassen sind bis zu 90 Prozent muslimische Kinder. Die Briten beobachten das mit gemischten Gefühlen.(Die Welt 03.08.16).

Muzułmanie zasiedlają brytyjskie miasta .

W Blackburn wyrasta część muzułmańskiego społeczeństwa. Miasto ma 52 meczety, a w klasach szkolnych jest 90% muzułmańskich dzieci. Brytyjczycy obserwują to z mieszanymi uczuciami. Tł. Ewa R.
Blackburn jest tylko pewnym przykładem, w jakim tempie muzułmanie zasiedlają brytyjskie miasta. w mieście liczącym 150.000 mieszkańców, tylko 20 % to biali Brytyjczycy. Muzułmanie przejmują główne gałęzie gospodarki w mieście. Biała ludność jest uboga, bo pracując u muzułmańskich pracodawców zarabia bardzo mało. Muzułmanie pomagają sobie na wzajem i obejmując nowe gałęzie gospodarki w mieście : handel , transport, restauracje, szkolnictwo oraz samorządy. Wszystko dzieje sie na oczach Brytyjczyków, ale oni nie potrafią wyciągnąć z tego żadnych wniosków. Jak tłumacza mieszkańcy – po prostu tak jest. Społeczności muzułmanów z Pakistanu zasiedlają Brytyjskie miasta , wprowadzając szariat i zwyczaje salafickie. Społeczeństwo brytyjskie jest kompletnie bezradne wobec ekspansjonizmu muzułmańskiego, a imigracja wciąż wzrasta. Rządzącym, a szczególnie z Partii Pracy zależy na wyborcach, więc akceptują rozrastanie się społeczności salafickich licząc na ich głosy w wyborach. Ewa R.
link_WYwO9oomB7rCub9BgjaLcFyxU1k0zTkM,w300h223