Jakie będą konsekwencje zakazu „nocnym Wilkom” przejazdu zorganizowanego przez Polskę?

Zakaz wjazdu kolumny do Polski wydany przez władze RP może obrócić się przeciw naszym motocyklistom jadącym w Rajdzie Katyńskim. Może komuś zależy żeby nie było już rajdów katyńskich? Może dlatego zablokowano przejazd „Nocnych Wilków”?
Komentarz księdza Jaworskiego dla „Głosu Wielkopolskiego” ujawnia taką ewentualność.
rajd_nocne_wilki

Fotografia komentarza rysownika Sawki z „Głosu Wielkopolskiego” (17.04.2015) i wywiadu z ks Jaworskim:
glos_wielkopolski_nocne_wilki
Grona motocyklowe są hermetyczne, rządzą się swoistym kodeksem honorowym, który jest ponad podziały międzynarodowe. To co zrobiło nasze państwo swoim zakazem, to jeszcze jedna próba skłócenia narodów, zwykłych ludzi, mających swoje zainteresowania, hobby czy to motocyklowe, czy jakiekolwiek inne. A także sympatie. Polski motocyklista może mieć przyjaciela w Niemcu, Rosjaninie, czy Ukraińcu, mieszanie w to politycznych uwarunkowań to choroba polityków, za którą powinno się ich postawić przed sądem. Budują nienawiść po prostu. Gdzie ich moralność i etyka?
Polaryzacja, wynajdywanie i wyszukiwanie powodów do nienawiści, między tym czy innym narodem, bez mówienia prawdy. Obłuda. Tak samo dzieje się z Ukrainą i Ukraińcami. Cisza o zbrodniach OUN-UPA, ale wspólna walka przeciw Rosji.
Paranoja. Tego nie da się w jakikolwiek rozsądny sposób komentować. Ręce opadają.
Ataki na komandora Rajdu Katyńskiego Wiktora Węgrzyna, zupełnie niesłuszne. Stanął po stronie swoich kolegów od motocykli. A że Rosjan? Za chwilę walka przeniesie się może na miłośników szybowców, grupy nurkowe, modelarskie, może fanów SF, czy też jakiekolwiek inne grupy społeczne i hobbystyczne.
Za niedługi już czas będziemy pałać nienawiścią do siebie w imię tego co szykują nam władze. Żeby łatwiej było się wzajemnie zabijać?
Wiadomo, kto nie nienawidzi drugiej narodowości trudniej wykonuje rozkazy. Nie uniesie broni przeciw bliźniemu, nie strzeli. Zbuntuje się.
Mam znajomego w armii, niby rozumnego, ale stwierdził, że jak wyda się rozkaz do wojny, to pójdzie. Nieważne gdzie.
Ilu jest jeszcze takich bezmózgich?
Pewnie za mało.
Dlatego trzeba tworzyć nowych…
Gdzie miejsce na Miłość Bliźniego? Tak wielu uznaje słowa Chrystusa za swoją wiarę, a ilu się do nich stosuje? Na pewno nie politycy z pierwszych stron gazet…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

7 myśli w temacie “Jakie będą konsekwencje zakazu „nocnym Wilkom” przejazdu zorganizowanego przez Polskę?”

 1. Za wp.pl
  Motocykliści z klubu „Nocne Wilki” w Katyniu.

  Rosyjscy bikerzy z klubu „Nocne Wilki”, uczestniczący w rajdzie motocyklowym Moskwa-Berlin, w niedzielę dotarli do Katynia, gdzie uczcili pamięć polskich oficerów zamordowanych wiosną 1940 roku przez NKWD z rozkazu Józefa Stalina.
  Teraz jadą w kierunku granicy białorusko-polskiej.
  Zamierzają przejechać również przez terytorium Polski, choć polskie MSZ w piątek nie wyraziło zgody na ich przejazd.
  Całość na – http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Motocyklisci-z-klubu-Nocne-Wilki-w-Katyniu,wid,17485712,wiadomosc.html?ticaid=114c1f

 2. Polecam, wywiad z Wiktorem Węgrzynem nagrany przed 25.04.2015
  … „Decyzję MSZ – u uważam za haniebną i tchórzliwą. Uzasadnienie niepoważne. Władze 38 milionowego narodu przestraszyły się 30 rosyjskich motocyklistów, odmawiając im prawa do odwiedzenia grobów ich dziadów. Ta decyzja obraża mnie i każdego myślącego Polaka”…

  http://youtu.be/WQymg9M-XyQ

 3. „Rosyjscy bikerzy z klubu „Nocne Wilki”, uczestniczący w rajdzie motocyklowym Moskwa-Berlin, w niedzielę dotarli do Katynia, gdzie uczcili pamięć polskich oficerów zamordowanych wiosną 1940 roku przez NKWD z rozkazu Józefa Stalina. Teraz zmierzają w kierunku granicy białorusko-polskiej.
  Motocykliści przyjechali do Lasu Katyńskiego koło Smoleńska przed południem. W obu częściach memoriału – polskiej i rosyjskiej – złożyli kwiaty.” z materiału: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Motocyklisci-z-klubu-Nocne-Wilki-w-Katyniu,wid,17485712,wiadomosc.html?ticaid=114c1f

 4. Reportaż przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie ze złożenia kwiatów przez motycyklistów Rajdu Katyńskiego w imieniu Nocnych Wilków.
  Wcześniej Nocne Wilki oddały hołd pomordowanym polskim oficerom w Katyniu. Teraz okazuje się, że jak złożyli kwiaty w Katyniu to główne „polskie” ścieki medialne nazwały ten gest „imperialistyczną prowokacją”.

  http://youtu.be/o7rauHCHMoM

  Przemówienie po uroczystościach Sławomira Zakrzewskiego.

  http://youtu.be/7q7U2h4-HcI

Możliwość komentowania jest wyłączona.