Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie? TO pomyłka!

Z maila od księdza Tadeusza:

„Taka decyzja ws. ambasadora na Ukrainie to przysłowiowy miód na serce dla nacjonalistów ukraińskich. A zarazem kolejne upokorzenie dla rodzin Polaków, Żydów i obywateli polskich innej narodowości, pomordowanych przez ludobójczą Ukraińską Powstańczą Armię.”

Faktem jest że ze zdumieniem przecieram oczy – Polacy chcą być spychani na margines, demontuje się płyty nagrobne z jak najbardziej właściwym wpisem:
?W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci. Tablice z takim napisem pojawiły się na mogiłach 47 żołnierzy UPA, którzy zginęli w 1946 r. podczas ataku na Polaków w Birczy.?

Rekonstrukcja napisu na grobach członków UPA

Nominuje na ambasadora bardziej przyjaciela neo-banderowców niż Polaków – jak wynika z jego wypowiedzi…
Gdzie podział się patriotyzm PiS-u? Gdzie sztywna postawa w bronieniu polskiej racji stanu?

A tymczasem bez wsparcia ze strony władz i posłów władz próbujemy – dosłownie – próbujemy mówić prawdę nowym pokoleniom o zbrodni…: Konferencja w Przylepie. Wymordowani i wypędzeni z ojcowizny. Kresy Wschodnie.

Dalej za blogiem księdza:
„Nowy ambasador od lat bowiem stara się w swoich publikacjach i wywiadach przedstawiać UPA jako „organizację narodowo-wyzwoleńczą”. Co więcej, usprawiedliwia jej gloryfikację, która obecnie na Ukrainie jest odgórnie wprowadzana przez prezydenta Petro Poroszenkę i parlament w Kijowie. Dla przykładu, rok temu w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego” Jan Piekło powiedział: „Nie widzę nic złego w tym, że Ukraina chce uczcić ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem. Zdarzył się wtedy epizod bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami, doszło do zbrodni wołyńskiej, ale to tylko część historii UPA, która ma również inne karty”…”

Skandalem jest postępowanie rządu w tej sprawie. Czyżby całkiem zostali zaślepieni? Polska racja stanu jest dla Polaków najważniejsza i nie ma znaczenia czy dotyczy Niemców, Rosjan, czy Ukraińców.
Taki przykład idzie i zza oceanu (USA) a także z naszej przedwojennej historii – godności i dumy polskich oficerów, którzy nie ugięli się i przed Niemcami i potem jako „żołnierze wyklęci” przed Sowietami. Politycy PiS tego nie widzą?

„Prezes Jarosław Kaczyński w czasie kampanii wyborczej obiecywał uczciwą politykę historyczną, także w relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami.”

Gdzie jest realizacja tych zobowiązań?
Czy możemy liczyć na PiS jako partię dbającą o interesy Polaków globalnie, czy tylko wybiórczo tak jak każe kaprys… tylko kogo?

Jan Piekło w Kijowie. Radość banderowców, smutek ich ofiar

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

6 myśli w temacie “Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie? TO pomyłka!”

 1. Panie Janie Piekło. To nie prawda, że na Wołyniu ” zdarzył się wtedy epizod BRATOBÓJCZEJ walki Ukraińców z Polakami”. Ja widziałem piekło – mordowanych siekierami i nożami BEZBRONNYCH POLAKÓW w miejscowości Półbieda na Wołyniu w marcu 1943 r. W sposób bestialski zamordowano bezbronnych trzech braci mego ojca wraz z dziećmi. To nie była BRATOBÓJCZA walka tylko rzeż, likwidacja polskiego żywiołu na tych ziemiach. Szkoda, że nie zna Pan prawdy o ludobójstwie na Wołyniu. Ks, Tadeusz

  1. podejrzewam, że tow. Piekło bardzo dobrze o tym wie, w dodatku w pełni popiera stronę rezunów, jak cały PiS
   nie można być członkiem PiS-u i nie być banderowcem

 2. „Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie? TO pomyłka!”
  nie, to celowe działanie PiS-u, w dodatku mianowanie ambasadorem na Ukrainie kogoś o takich poglądach było wręcz oczywiste
  nie widziałeś co robili towarzysze z PiS na Majdanie? zaskoczyło cię to? od początku istnienia ta partia popierała banderowskich rezunów, skąd więc to zaskoczenie?
  „Faktem jest że ze zdumieniem przecieram oczy – Polacy chcą być spychani na margines, demontuje się płyty nagrobne z jak najbardziej właściwym wpisem”
  znowu zdziwienie? od lat w Przemyślu PiS urządza defilady rezunów z UPA, to nigdy nie dziwiło? było oczywiste, że tak się skończy
  „Prezes Jarosław Kaczyński w czasie kampanii wyborczej obiecywał uczciwą politykę historyczną, także w relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami.”
  wiara w to to nie była naiwność tylko głupota, wśród prawdziwych Polaków wyborcze hasła PiS-u wzbudzały śmiech, ale widać ktoś w to uwierzył
  „Gdzie podział się patriotyzm PiS-u?”
  nigdy czegoś takiego nie było, w ogóle jak pisowców można o coś takiego podejrzewać? chyba że chodzi o tzw. „nowoczesny patriotyzm”, wierne oddanie Eurokołchozowi, w końcu to PiS zawdzięczamy podpis pod Traktatem Lizbońskim i realizację idei Lenina – likwidację „białej Polski”
  „Gdzie sztywna postawa w bronieniu polskiej racji stanu?”
  przecież PiS zawsze szkodził Polsce
  „Gdzie jest realizacja tych zobowiązań?”
  nie ma i nigdy nie będzie, przecież to od początku było oczywiste, jak w ogóle można zaufać PiS-owi???
  rozumiem, że PiS może skusić obietnicami beneficjentów programu 500 plus, ale żeby ktoś po studiach, znający temat, znający wieloletnie dokonania PiS-u w polityce wschodniej w ich obietnice uwierzył?

 3. Powtórzę to, co już kilka razy pisałem do właściciela tego portalu, a mianowicie, że dopóki środowiska Kresowe nie zjednoczą się pod jednym ,,sztandarem” i jedną komendą, to przez kolejne 70 lat wylewać będą gorzkie żale pod adresem kolejnych rządzących, a ci rządzący przypomną sobie o nich raz na cztery lata obiecując im gruszki na wierzbie, by w minutę po wyborach pokazać im środkowy palec. Moi drodzy Państwo przestańcie wreszcie płakać, jęczeć i narzekać, że PiS po raz kolejny zrobił was w trąbę, bo to akurat mnie nie dziwi. PiS, to partia międzynarodówki Trockistowskiej i polskie interesy, tak jak polskie ofiary banderowskiego ludobójstwa, ma głęboko w nosie. Weźcie może w końcu przykład z samych ukraińskich nacjonalistów, którzy np. w Kanadzie już na początku lat 50tych ubiegłego wieku wzięli za buzię żelazną ręką swoją mieszkającą tam diasporę i ta bez dyskusji opłaca haracz od każdej rodziny na tzw. fundusz niepodległej Ukrainy. Przez ponad 65 lat jest to zarówno potężne lobby i gigantyczne pieniądze na ich działalność. Pytam księdza Isakowicza, który mając tak wielki autorytet wśród Kresowian przez 27 lat nie zrobił nic, by doprowadzić do zjednoczenia w jeden organizm środowisk Kresowych, czyli roztrwonił tenże autorytet na drobne, a teraz ma żal do ,,garbatego”, że ten ma dzieci proste. Czy potraficie moi drodzy Państwo wyobrazić sobie, jaką stanowilibyście siłę polityczną w tym kraju, gdybyście się zjednoczyli i opłacali dobrowolne składki przez te wszystkie lata, na własną w końcu działalność? Biorąc pod uwagę prawie 5 milionową rzeszę potomków Kresowian mieszkającą w tym kraju, byłaby to zarówno pod względem liczebnym, jak i finansowym,(dobrowolne składki opłacane regularnie dałyby ogromne pieniądze własne, nie trzeba wtedy czekać, że może rząd wam coś skapnie, tylko dałoby to wam moi drodzy finansową niezależność od tychże wszystkich rządów, a zatem możliwość przez Was dyktowania im warunków na waszych zasadach) ogromna siła, z którą musieliby się liczyć wszyscy rządzący w tym kraju bez względu na ich polityczne kolory. Tak więc dopóki nie zrozumienie tej banalnie wręcz prostej rzeczy i nie wprowadzicie jej w końcu w życie, to moi drodzy Kresowianie nadal będziecie tkwić w katakumbach, rozgrywani jak małe dzieci przez PiS, który obecnie rozwala wasze środowisko bez większego trudu, jak też przez wszystkie inne partie i partyjki i kolejne reżimy, u których klamki będziecie nadal wisieć skamląc o posłuchanie i łaskę, by was może wysłuchano i rzucono ewentualnie jakiś ochłap kolejnej obietnicy bez pokrycia, o której ci, którzy wam będą je składać zapomną w sekundę po waszym wyjściu z ich salonów.
  Tak więc proponuję przemyślenie i zastanowienie się wreszcie nad wprowadzeniem w życie tego co napisałem powyżej, bo jeśli tego nie zrobicie w najbliższym czasie, to nie tylko możecie zapomnieć o czymkolwiek ze strony zarówno PiSu, jak i wszystkich kolejnych rządów w tym kraju, które nastaną w przyszłości, a tym samym zapomnieć o wyświetleniu pełnej prawdy o ludobójstwie na Kresach i jego prawdziwych sprawcach.
  Pozdrawiam serdecznie
  Jacek Boki
  Elbląg, syn żołnierza Wojska Polskiego, weterana walk z bandami UPA

Możliwość komentowania jest wyłączona.