Kiełbaski smażone…przepis.

Zaraz po pikniku zostało nam sporo kiełbasek, poniżej pokażę i opiszę co zrobiłem z paroma z nich ….

podkładka…

Powyżej foto z talerzem, gdzie zrobiłem „podkładkę” pod główne danie. W jej skład wchodzi min.: sałata lodowa, miód, papryka, śliwki suszone, kawałki kalafiora (surowego, tylko sparzonego wrzątkiem najlepiej), pietruszka…

Tymczasem poniżej patelnia z daniem głównym:

danie główne

Tutaj widzimy: pomidor, borówka amerykańska, ciemne winogrono, majeranek w listkach zerwany prosto z krzaczka, cebulka, parę żurawinek i oczywiście pokrojona kiełbaska z ogniska wczorajszego…

Przepis nad wyraz prosty:

Kroimy kiełbaskę wrzucamy na patelnię, i dorzucamy: cebulki i pomidora. Smażymy na wolnym ogniu 5-10 min. Dorzucamy pieprzu, innych przypraw (wg uznania- ale nie przesadzałbym), następnie dorzucamy owoców o których wspomniałem powyżej i smażymy na wolnym ogniu. Po około 5 minutach wrzucamy wszystko na podkładkę i mieszamy.

Podkładka

Na spód talerza dajemy łyżkę (solidną) miodu, krojoną sałatę lodową i całą resztę wymienioną powyżej przy opisywaniu „podkładki”. polewamy oliwką z pierwszego tłoczenia (dowolność, ale bez przesady). I czekamy aż wysmaży się nam kiełbaska. Następnie mieszamy wszystko.

Smacznego!

danie główne …

Było smaczne, ogórki wbrew pozorom pasowały całkiem nieźle.

Zaznaczam – ogórki nie kupne.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.