Kim jest Przemysław Żurawski vel Grajewski?

Chciałbym móc wierzyć PiS-owi. Jest tam sporo normalnych  ludzi, chcących dobrze dla swojej Ojczyzny.
Ale jak tu wierzyć, ufać – mając do czynienia z kimś takim?
screen

Fragment mojego tekstu z NEon24:
Cztery spotkania jednego dnia. Szok i smutek w oczach słuchających. Odkrycie nieznanej – nadal zamiatanej pod dywan okrutnej Prawdy o zbrodni.

Zamiatanej w imię bliżej nie określonych celów politycznych i „potrzeb” politycznych wyimaginowanej walki z Rosją. Jeżeli z rosyjskimi nacjonalistami chcemy walczyć, to dlaczego zapominamy o o wiele okrutniejszych nacjonalistach ukraińskich?

Swoistego rodzaju zakłamanie rządzących, wmawiających nam, że dżuma jest gorsza niż cholera? A może jednak obie te choroby są równie niebezpieczne i stanowią takie samo zagrożenie? Warto się nad tym problemem uczciwie pochylić i go rozumowo przeanalizować. Historię na Ukrainie pisze się na nowo …

Ksiądz Tadeusz o wypowiedzi (ostatniej) Grajewskiego:

„…Wpis doradcy PiS, będący ewidentnym strzałem w stopę prezydenta i rządu, brzmi następująco: „Głupich w każdej nacji pod dostatkiem, niestety. Na szczęście ludzie określających się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Rzecząpospolitą. Przyjmij Piotrze proszę wyrazy solidarności w tej sprawie.

Ten wpis to przykład politycznej arogancji. Co na to prezydent RP Andrzej Duda, który przecież w czasie kampanii wyborczej obiecywał obywatelom (w tym też Kresowianom i ich potomkom) uczciwą politykę historyczną? Co na to minister Witold Waszczykowski?…”

I jeszcze jeden cytat (mój tekst z blogmedia24.pl):
Powiem (napiszę) tak:
TO jest przykre – coraz bardziej. Od lat podzielamy wiele słusznych naszym zdaniem działań patriotycznych, dla dobra kraju, tej partii – od lat jednak dzieli nas jedno: stosunek do zbrodniarzy banderowskich.
NIE MOŻNA – panie Prezesie Kaczyński- powtarzam NIE MOŻNA
Walczyć z szatanem za pomocą diabła.
Nigdy nie kochałem sowietów (nie mylić z Rosjanami – to biedni, zgnębieni ludzie już od czasów cara Piotra I-go), ZSRR, Stalina, Putina i im podobnych. Realizowali zawsze politykę mającą na celu zgnębienie narodów im zagrażających w dominacji, w tym regionie świata – w tym Polaków.
Jednak z tego powodu nie będę podawał ręki nacjonalistom ukraińskim mającym tyle samo na sumieniu w stosunku do nas Polaków jak sowieccy nacjonaliści.
I nikt nie będzie mi mydlił oczu, że tak trzeba bo grozi nam „wielki niedźwiedź”.
To bajki dla naiwnych.
Każdy kto umie się rozglądać sam to dostrzeże. Nawet dziś kiedy byłem u kolegi pożyczyć wiertarkę – usłyszałem we wiadomościach, że Rosja „ledwo dycha” z uwagi na niskie ceny ropy.
CO oni mogą nam zrobić, skoro nie potrafią nawet: oficjalnie zainterweniować w obronie swoich obywateli mordowanych przez nacjonalistyczne bataliony Azow czy Ajdar na Ukrainie?
Dlatego powtarzam:
Nie interesują mnie kłamstwa, tak – KŁAMSTWA – na ten temat Panie Prezesie, bajki wyssane z palca.

Interesuje mnie kiedy w końcu Pana Rząd, Premier i Prezydent walną solidnie pięścią w stół i wytłumaczą Ukrainie, że Polska nacjonalistom ręki podawać nie będzie bez względu na to, co mówi jej zza oceanu „podpowiadacz”.


Czy PIS w końcu się określi?
Jest partią patriotyczną, narodową, o pro-polskich konotacjach, nastawioną na działania dla Polski i…- korzeniach ewidentnie polskich?
Czy też reprezentującą interesy innostrańców, a zatem może i samą w sobie: inno-stranną? (innostraniec, – osoba pochodząca z innego kraju).
W bliższej lub dalszej perspektywie przyniesie to PiS-owi wiele problemów. Ludzie nie są ślepi.


Kilka linków…:

Tekst ks Isakowicza:
Przemysław Żurawski vel Grajewski strzelił w stopę prezydentowi i rządowi

O Grajewskim jako „agencie banderowskim”, nic dziwnego skoro broni P.Tymę?
Banderowski agent? Grajewski z PiS-u o Kresowianach: Głupich pod dostatkiem

Mój tekst z NEon24:
PIS – nieważne czy Ukraina odda nam kasę

Mój tekst z blogmediów24.pl:
Przemysław Żurawski vel Grajewski – kto to?

Tekst z konferencji relatywizującej jaką zrobili sobie [nacjonaliści ukraińscy? – bo jak nie oni to kto???] w Polsce: Konferencja gdańska z mojego punktu widzenia.
(tekst jest dodany jako 3-ci na podanej podstronie mojego drugiego bloga)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 komentarze do “Kim jest Przemysław Żurawski vel Grajewski?”

 1. „Chciałbym móc wierzyć PiS-owi. Jest tam sporo normalnych ludzi, chcących dobrze dla swojej Ojczyzny.”
  no właśnie, dla swojej, a my Polacy byśmy woleli, aby dla naszej

  „sowieccy nacjonaliści” – a co to takiego??? chyba internacjonaliści

  1. Co powiesz na temat takich nacjonalistów?: http://www.nacjonalista.pl/2014/11/10/rosjanie-z-pulku-azow-walczymy-przeciwko-rezimowi-kgb/ – rosyjscy nacjonaliści walczą ramię w ramię z ukraińskimi nacjonalistami przeciw rosyjskim…nacjonalistom (?) lub innym – (bo kto to wie?) – wojskowym, powstańcom, zielonym ludzikom po drugiej stronie? Dla mnie paranoja. I tym bardziej coraz mocniej jestem przekonany o tym że należy trzymać się jak najdalej od tej wojny. Dziś pewien wysoko postawiony urzędnik naszego państwa powiedział mi w rozmowie, że śmieszne jest to wspieranie Ukrainy – gdzie na Ukrainie nikt o tym nic lub niewiele słyszał… Osobiście uważam ze jest to „wystawianie się” – nic więcej. Jak byśmy nie mieli swoich własnych wewnętrznych problemów. Znów zbawca Europy a może i Świata? „Chrystus” narodów (którego nikt nie potrzebuje) – Polska itp?? Zajmijmy się sobą.

   1. tacy to dla Rosji to zdrajcy, przecież duża część powstańców w Donbasie to mieszkający na Ukrainie Rosjanie
    coś takiego jak „nowocześni patrioci” z PiS czy PO dla Polaków, głosujący za likwidującym państwo polskie Traktatem Lizbońskim czy uprawiający kult ludobójców z UPA
    śmieszy mnie nazywanie przez niektórych PiS-u nacjonalistami, w dodatku polskimi, to tak jak nazywać polskimi nacjonalistami sowieckich agentów z KPP czy KPZU

Możliwość komentowania została wyłączona.