Kolejny wyleczony z banderowskiego zaślepienia…

Z maila od dr Zapałowskiego:

Ten Polak walczył w nacjonalistycznym ukraińskim batalionie w Donbasie. Teraz mówi o tragedii ukraińskich elit i organizacji państwa. Rozczarowanie absolutne i lekcja dla innych.

Ukraiński portal w Polsce opublikował bez mojej zgody moją ekspertyzę dla Senatu RP. Doszedłem do wniosku, że

jeżeli bez mojej zgody publikują moje materiały separatyści w Donbasie to nie będę się o to czepiał medium związanego ze Związkiem Ukraińców w Polsce. Wszystkich należy traktować jednakowo.

dr-Andrzej-Zap

Komu zależy na zwalczaniu i rozbijaniu jedności Polaków na Kresach?

komu-zalezy-na-zwalczaniu-i-rozbijaniu-jednosci-polakow-na-kresach

Czyżby Piotr Tyma z okazji 8 marca się we mnie zakochał? To już kolejny tekst o mnie. Ja uwielbiam kobiety ale on nie jest w moim typie, rozmiarach, piersi i biodra ma za małe i nie ma w sobie tej iskierki. Tak więc nie prześlę mu całusa.

Poniżej kilka zdań o mnie. Z okazji dnia kobiet wybaczam mu to co o mnie powiedział, nawet jeżeli myli antyukraińskość z antybarderowskością.

„Akcja ?Wisła? to kłopotliwa skaza na polskim sumieniu. Choć po uchwale Senatu z 1990 r. potępiającej deportacje wydawało się, że już umiemy o niej opowiadać.

? Bo nie da się opowiadać o akcji ?Wisła? inaczej niż o krzywdzie wyrządzonej polskim obywatelom przez państwo polskie, niezależnie od tego, że tymi obywatelami byli Ukraińcy, a państwem rządzili komuniści. To była czystka etniczna, operacja mająca na celu zniszczenie bardzo konkretnej grupy narodowej. A skoro tak ? nie pasuje do dzisiejszej narracji.

Myślę, że MSWiA dobrze wsłuchuje się w głosy środowisk lokalnych i słyszy, że antyukraińskość znów wróciła tam do łask. Nie bez powodu jednym z inicjatorów zanegowania uchwały Senatu o potępieniu akcji ?Wisła? jest Andrzej Zapałowski, znana postać pośród Kresowiaków, były poseł i europoseł, nacjonalista, czołowy wyznawca antyukraińskich fobii i obsesji. Akcja „Wisła”? Zapomnieć, http://wyborcza.pl/7,75968,21466157,akcja-wisla-zapomniec.html, 2017-03-08″

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.