Komercyjne schroniska dla zwierząt – umieralnie….- sprzeciwiamy się!

Dziś odbył się protest:

Protest: STOP KOMERCYJNYM SCHRONISKOM
Protest: STOP KOMERCYJNYM SCHRONISKOM

Na stronie sprawy związane z krzywdzeniem zwierząt porusza Agnieszka Orlicz – pisała właśnie o takim schronisku…

W materiale Oddam serce za dom
Agnieszka jest bardzo wrażliwa na krzywdę która dzieje się zwierzętom. Działania osób które chcą zarobić na krzywdzie tych co nie mogą się same bronic, wszczepianie kilku chipów, po to tylko aby czerpać korzyści materialne, trzymanie zwierząt w niegodnych warunkach, znęcanie się nad nimi… to są sprawy… wstrząsające.
Bez Przesady! – To mało powiedziane! Dzieje się krzywda bezbronnym – tam bezbronnym bo pozbawionym obrony prawnej, moralnej każdej – chociaż niby ona istnieje – w zasadzie tylko na papierze…

Jeżeli jesteśmy wrażliwi obudźmy się i wspólnie zróbmy cokolwiek co pomoże w losie zwierząt zniewolonych przez ludzi.
Słyszałem o pomyśle kastrowania psów aby zmniejszyć ich liczebność- te osoby które nie chciałyby tego czynić płaciłyby dużo większe opłaty. To dobry pomysł – zwierzęta nie znoszą źle kastracji to wielokrotnie potwierdza mój kolega weterynarz. Generalnie łatwiej im jest potem żyć, będąc naszymi domownikami.
Jeżeli czyn ten dodatkowo wpływa na przyrost ich populacji a tym samym zmniejsza cierpienia – jest to wskazane działanie.
Pomyślmy o tym i innych działaniach, które pomogą zwierzętom godnie żyć obok nas i z nami…

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=10154355

http://archiwum.klubgaja.pl/zwierzeta/inne/

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.