Konferencja 11 marca w budynku Pasty.


(foto: koszulka rocznicowa – projekt ustawy upamiętniającej 11 lipca 1943 rok)

Informacja od Prezesa Witolda Listowskiego:

„Zaproszenie do Warszawy: 11 marca 2017 roku o godzinie 12.30. konferencja historyczna dotycząca przeprowadzenia w 1947 roku operacji ?Wisła?. Konferencja odbędzie się w budynku ?Pasty? w Warszawie przy ulicy Zielnej 39 oraz na VIII Warszawską Miesięcznicę Wołyńską, która odbędzie się 11 marca 2017 roku o godzinie 17-tej na Skwerze Wołyńskim w Warszawie.

Kresowianie domagają się uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Ustawy potępiającej zbrodnię ludobójstwa dokonanego na Polakach zamieszkałych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię oraz Ustawy o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

Oto program konferencji w 70-rocznicę Operacji „Wisła”, która zakończyła ukraińskie ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-1947.

dr Lucyna Kulińska – Kraków

?Stan zagrożenia ludności polskiej ze strony band OUN- UPA w latach 1944-1947 w świetle dokumentów Ministerstwa Administracji Publicznej?.

prof. Czesław Partacz – Koszalin

?Operacja „Wisła”, a Polska Racja Stanu?

dr Andrzej Zapałowski (Uniwersytet Rzeszowski)

?Ukraińska narracja w sprawie Operacji ?Wisła??.

dr Bogusław Kuźniar (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Przemyślu)

?Operacja ?Wisła? jako realizacja naturalnego prawa RP do obrony swojego terytorium i ludności?.

Artur Brożyniak (IPN Rzeszów)

?Działania Przemyskiego Kurenia UPA w okresie operacji?.

Piotr Szelągowski

Film: ?Zapomnij o Kresach?

Po tej konferencji Kresowianie zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież i Warszawiaków na godzinę 17.00 na VIII Miesięcznica Wołyńska na Skwerze Wołyńskim w Warszawie.

Miesięcznice odbywają się każdego 11-tego dnia miesiąca w centralnych punktach Warszawy. Miesięcznice Wołyńskie są inicjatywą ponad środowiskową i ponad partyjną łączącą wszystkie środowiska kresowe i patriotyczne, którym droga jest pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

Witold Listowski

Prezes”

Przypominam informacje o projekcie ustawy (z zeszłego roku w kontekście wizyty księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego): Ustawa 11 lipca ? ks Isakowicz w Swarzędzu o projekcie i o spotkaniach w Wielkopolsce,

W sejmie RP (stream sejmowy): W sejmie i pod sejmem 7-go lipca.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.