Kukiz daje szansę na rozwiązanie tego problemu. Polska w obecnych granicach krajem przejściowym.

„Ziemie tymczasowo zajęte przez Polskę” – taki pogląd panuje w niektórych umysłach niemieckich, co gorsza jest upowszechniany. To niejako ten sam problem co „polskie obozy koncentracyjne”. Polska jest jednak tak słaba politycznie (mimo Tuska w Brukseli), że na te tematy wypowiedzieć się chociażby nie umie, a z protestem już w ogóle problem jest i to spory. Ani z prawa ani z lewa. Dlaczego? Może dlatego że każdy z naszych prominentów czeka na srebrniki z Brukseli rzucone od niechcenia…
Może…
A tymczasem w muzeum, w Niemczech:
muzeum_broni_pancernej
Pod zdjęciem czytamy:
Jest to zdjęcie zrobione w Muzeum Broni Pancernej w Munster w Niemczech. Muzeum państwowe, więc i za zgodą władz zostało wybudowane. Mieści się na terenie bazy wojskowej – pancerna jednostka Bundeswehry. Wysyłałem to zdjęcie do: MSZ, Naszego Dziennika, Wprost i chyba Polityki! C I S Z AAAAAA! A mój dziadek siedział rok najpierw w polskim obozie koncentracyjnym na Majdanku, a potem w niemieckim w Buchenwaldzie – żadna różnica! A to zdjęcie pokazuje cały czas obowiązujący tymczasowy stan rzeczy jaki Niemcy zastały po wojnie – rozumiem stan przejściowy

Gdyby ktoś chciał odczytać całość i obejrzeć zdjęcie w lepszej jakości: Czy wreszcie ktoś zareaguje na kolejne faszystowskie kłamstwo Niemiec?!

Pytam więc: gdzie ci nasi dzielni patrioci, politycy prawicy, pseudo-prawicy, czy też po prostu Polacy polscy politycy? Co robią aby tego typu informacje zniknęły?

Swego czasu otrzymałem informację o użyciu słów „polskie obozy koncentracyjne”: Znów Polskie obozy koncentracyjne ? tym razem słowa padają na niemieckiej stronie internetowej. – wysłałem informację Pawłowi Kukizowi. Reakcja była natychmiastowa: poszedł materiał krótki ale dosadny jego autorstwa w tym temacie. Tak samo jak każdego z nas Polaków tych prawdziwych, tego typu działania obrażają i pobudzają do działania Kukiz zareagował. Nie był wtedy żadnym kandydatem na prezydenta zrobił to bo tak czuł. Pisał mi o tym w naszej wymianie informacji na FB.
Fragment tego co mi wtedy podesłał z informacją ze pójdzie jako publikacja w „Do Rzeczy”:
… Na niemieckiej stronie internetowej Finanznachrichten.de pod tytułem ?In Gedenken an Marcel Reich-Ranicki? umieszczono taki opis: ?… die Zeit in einem polnischen Konzentrationslager…?. No i oczywiście zbulwersował nas, Polaków. Czy słusznie? Zastanówmy się.

Logika jest taka ? skoro obóz leżał na terytorium Polski, to ? posługując się skrótem myślowym ? nazywa się go ?polskim obozem koncentracyjnym?. I tak przecież wszyscy wiedzą, że to uproszczenie, bo obóz był oczywiście nazistowski. A kim byli naziści? Każde dziecko z podstawówki, czy to irackiej, brazylijskiej, czy niemieckiej, bez wahania odpowie: Naziści to byli źli ludzie, którzy ubezwłasnowolnili dobrych Niemców.

Wkrótce podobnie będą odpowiadać nasze dzieci. Kiedy? To zależy, kiedy uda się urzeczywistnić marzenie Wałęsy i przyłączyć Polskę do Macierzy za Odrą. Być może konieczny będzie etap przejściowy, czyli realizacja idei Donalda Tuska, który 13 czerwca 1992 r. na kongresie kaszubskim powiedział: ?Moje wystąpienie ma charakter programowy, by rozpisać go na kierunki działań i wcielać w życie. Nosi to wystąpienie tytuł ?Pomorska Idea Regionalna jako zadanie polityczne??. I podobno przedstawił Pomorską Ideę Regionalną jako swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno mieć nie tylko własny rząd, lecz także własne wojsko i pieniądze.

Ponieważ proces przyłączenia Polski do Niemiec jeszcze potrwa, zastanówmy się nad dzisiejszym kompromisem nazewnictwa obozów śmierci z okresu II wojny. Tak by ani nie bulwersowało Polaków, ani nie raniło tych, którzy tylko wykonywali rozkazy.
Wierzę, że możemy liczyć na jego działania w walce z tym co wykazałem powyżej – mapką pokazującą gdzie nasze miejsce, mapką wiszącą w Niemczech….
” (http://dorzeczy.pl/id,1552/Zydowskie-obozy-koncentracyjne.html)

Pisano o tym, jednak jak wąsko? W mainstreamie nie znajdziecie nic…Są tylko takie strony, które podejmują temat polskości, nieliczne, niszowe, które zwracają uwagę na takie problemy:
Polskie obozy koncentracyjne w niemieckich mediach

Znów Polskie obozy koncentracyjne ? tym razem słowa padają na niemieckiej stronie internetowej.

Jeżeli Paweł w wyborach prezydenckich zaakcentuje pewne sprawy, nagłośni je, może naród coś dostrzeże przez mgłę zabiegania, zdobywania kasy i płaszczenia się w dobrach luksusowych.
Może dostrzeże że Polska przestaje być Polską – a czy będzie się im podobało żyć w nie-Polsce?
Jeżeli przyjeżdżają do nas np. Francuzi, którzy nie chcą żyć we Francji ponieważ za dużo „muslimów” i żyć się nie da? To może coś jest mocno nie tak? I całkiem możliwym jest iż tacy „uchodźcy” zechcą sobie przystosować do siebie kraj w którym się zakotwiczyli…

Jest trochę do zastanowienia się, refleksji…

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Kukiz daje szansę na rozwiązanie tego problemu. Polska w obecnych granicach krajem przejściowym.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.