Kukiz kontra Wajda – bojkot wyborów już jest ok? Referendum w Warszawie, które rozstrzygnie o odwołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W materiale z Interii dowiadujemy się powodów pretensji Pawła Kukiza do Andrzeja Wajdy. Chodzi o list, w którym mówi się o zostaniu w domach podczas referendum – około 90 osób podpisało się pod tym Listem. Min. Andrzej Wajda.
Już kiedyś podpisywał się też pod listem protestującym przeciw budowie pomnika w Warszawie poświęconego ofiarom OUN-UPA….

P.  Kukiz:
Mam pretensje do pana Wajdy i innych osób, które podpisały się na liście zniechęcającej do referendum. Pan Wajda zrobił mnóstwo filmów o dążeniu do demokracji. Na końcu swojej drogi robi rzecz fatalną…

Trudno się nie zgodzić z tą wypowiedzią. Od lat namawiamy wszystkich do tego aby spełniali swój obywatelski obowiązek i uczestniczyli w wyborach. Jeżeli demokratycznie postanowiono o tym, że ma się odbyć referendum, to dlaczego ludzie mają nie głosować w nim?
Słyszałem zdanie, że ponoć i tak to nic nie zmieni – ponieważ przez rok zarząd komisaryczny nic nie zmieni.
Słyszałem też zdanie inne: że każdy dzień bycia u władzy osób, które mogą robić złą robotę, gdzie może być tylko gorzej to dzień stracony.
A więc?

Demokracja polega na tym że decyduje ponoć większość. Oczywiście można wpływać na decyzję ludzi. Obecnie bardziej niż za czasów rzymskich. Istnieje tak wiele pośrednich form nacisku; głównie w mediach: socjotechniki w nich używane, wypowiedzi „autorytetów”, prowokacje, sterowane wywiady, i cała gama innych działań – Rzymianie mieli tylko przemoc, która obecnie jest aż za nadto przejrzystą formą wymuszania zachowań, więc nie przechodzi…
Warto sprawdzać krzyżowo wszelki „mądre” wypowiedzi, zastanawiać się nad tymi które wydają się nad wyraz logiczne i poukładane – być może ktoś długo nad tym pracował aby tak wyglądały…
Powie ktoś: Bez Przesady!
A może właśnie nie…- tutaj należy dokładnie odwrotnie…

Źródło cytatu: P. Kukiz: Mam pretensje do pana Wajdy

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Kukiz kontra Wajda – bojkot wyborów już jest ok? Referendum w Warszawie, które rozstrzygnie o odwołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz.”

  1. Obrona Bufetowej podobnie jak obrona sowieckiej wersji wydarzeń zbrodni katyńskiej przez komisję Burdenki nic nie da. Tych co namawiali warszawiaków do pozostania w domu należy odsunąć od władzy – niezdecydowanych do wyjścia z domu i głosowania powinna zachęcić buta Platformy czyli powierzenie HGW kierownictwa tonącą warszawską platformą, oraz 25 -30 minutowe oczekiwanie na karetkę przez konającego uczestnika warszawskiego maratonu. Gdyby pogrzeb wyznaczono na 13-tego to tłumy ludzi prosto z pogrzebu mogłyby odwiedzić lokale wyborcze i oddać swój głos za zmianami w Warszawie i w Polsce.

    Swoją drogą warto by ujawnić do ilu niepotrzebnych śmierci dochodzi z skandalicznie opóźnionych przyjazdów karetek pogotowia.

Możliwość komentowania została wyłączona.