Łężyca 2019 – po raz kolejny…

Przerwałem kampanię żeby pojechać do Łężycy – Zielona Góra. Tam trwa Pamięć – i się rozwija, dla potomnych. Chcemy edukacji, chcemy wiedzy – dla młodzieży. Nie takiego losu – jakiego doświadczyły Dzieci Kresów – tablica którą ufundowałem kilka lat temu ma o tym tragicznym losie przypominać tak samo jak film dok Zapomnij o Kresach. Dlatego będę tam jeździł. Aby inni mogli docierać tam po moich śladach. Pamięć musi trwać. Ku przestrodze dla nowych pokoleń.

Łężyca 2019 po uroczystościach.

Powyżej tekst który został odczytany jako uzupełnienie informacji na jednej z odsłanianych tablic poświęconych ofiarom OUN w 1939 roku.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Łężyca 2019 – po raz kolejny…”

  1. Muszę przyznać, że jestem zszokowany! Jako osoba, która co nieco, wprawdzie po amatorsku, ale jednak powyżej średniej krajowej, interesuje się historią, nie miałem o tym pojęcia! Ukraińskie skrajnie brutalne mordy to zjawisko masowe i bardziej rozciągnięte w czasie, jak się okazuje!?! To znaczy: nie są to incydentalne (przepraszam za wyrażenie) mordy, które mogłyby być wybrykiem jakiegoś krewkiego, fanatycznego dowódcy-watażki, tylko systemowe działania poparte odpowiednimi rozkazami. Ile jeszcze WIELKICH białych plam odkryjemy w historii? Dziękuję za ten post!

Możliwość komentowania jest wyłączona.