MON – i finansowanie strzelnic w powiatach.


Następna informacja medialna dotycząca strzelnic:
„…Dziś strzelnic w naszym kraju jest jak na lekarstwo. Nie lepiej w tym zakresie jest w Wielkopolsce, mimo że w tym województwie działa najwięcej klubów strzeleckich.
? Te dosłownie 2-3 strzelnice, które są na terenie aglomeracji miejskiej, to jest bardzo mało i jest to zupełnie niewystarczająca ilość do tego, żeby móc szkolić sportowców czy amatorów strzelectwa ? wyjaśnia sędzia strzelecki Piotr Szelągowski.

Okazuje się, że nauka strzelania wcale nie jest taka łatwa. Aby dojść do poziomu mistrzowskiego, potrzeba sporo pracy.

? Żeby wyszkolić strzelca sportowego, który będzie przynosił efekty, będzie osiągał sukcesy w tym sporcie, potrzeba kilka lat ? wskazuje Piotr Szelągowski….
Zainteresowanie strzelectwem w ostatnich latach wyraźnie wzrosło. Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Ludzie odczuwają potrzebę, aby posiadać umiejętności strzeleckie ? wyjaśnia Jan Sulanowski, radny Poznania…”

Jak widać temat jest bardzo rozwojowy i ważny, nie tylko dla potrzeb naszej obronności, ale też dla wychowania społecznego w odpowiedzialności do swoich poczynań i umiejętności.
Argumenty typu: „im więcej broni tym więcej szans na wypadek” – nie są trafne. Wszystko zależy od poziomu wyszkolenia i poziomu bezpieczeństwa, który będzie mógł być wdrożony na strzelnicach.
Porównywanie nas z USA jest dużym błędem. Tam wypadki zdarzają się częściej nie z uwagi na nasycenie bronią, ale z uwagi na niewłaściwy poziom bezpieczeństwa.
Skąd to się bierze? Z powszechności – i po części z bagatelizowania tego narzędzia. Jeżeli od ponad 200 lat w Ameryce Północnej broń jest tak powszechna i nagminne jej posiadanie jak przykładowo rower u nas – dzieje się niestety to samo co z tym przysłowiowym rowerem, nikt już nie zauważa jego użycia czy zasad bezpieczeństwa w szkoleniu się i obsłudze tego urządzenia.
Całą sztuką będzie utrzymanie odpowiedniego poziomu szkolenia i bezpieczeństwa użytkowania broni strzeleckiej.

Cytat z materiału: MON dofinansuje budowę strzelnic w każdym powiecie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.