Mordowanie kobiet w Turcji dopuszczalne?

Inna informacja, która jak sądzę może odrobinę otworzyć nam oczy na to czym jest islam dla kobiet:

Fragment materiału:
„…Jak pisze turecki dziennik ?Today?s Zaman?, statystyki ujawnione przez grupę, która nazwała siebie ?Powstrzymamy Mordowanie Kobiet?, ukazują zatrważający obraz faktycznego stanu praw kobiet w Turcjii. Z raportu wynika, że połowa ze 160 zamordowanych została zabita ?tylko dlatego, że chciała podjąć niezależną decyzję dotyczącą własnego życia?. 41% z tych 80 kobiet chciało rozwodu, 32% zostało zabitych na skutek zazdrości męża, a 16% ponieważ odrzuciło zaloty potencjalnych partnerów.

Według raportu tylko 23% kobiet, które zwróciły się do państwa z prośbą o ochronę przed przemocą domową, taką pomoc otrzymało…”

źródło: Koszmarny rok dla praw kobiet w Turcji

Tłumaczenie: Lavena Mell
Źródło oryginalne: www.ansamed.info
Źródło polskie: Euroislam

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Mordowanie kobiet w Turcji dopuszczalne?”

  1. żeby się nie okazało, że w wielu innych krajach wygląda podobnie, w Polsce duży odsetek morderstw jest popełnianych w najbliższej rodzinie, często ma podobne przyczyny, w dodatku widać tu wpływy feministek: zapewne spora część spośród zabitych „tylko dlatego, że chciała podjąć niezależną decyzję dotyczącą własnego życia” oznacza np. zdradzanie męża z sąsiadem, a to może mieć podobne zakończenie niezależnie od narodowości i wyznania sprawcy

Możliwość komentowania jest wyłączona.