Można oszukać biletomaty w Poznaniu?

Błąd oprogramowania i … jeździmy za darmo:
Hackowanie biletomatów w Poznaniu

O sprawie pisze epoznan.pl, którego czytelniczka wspomina, iż przed biletomatami stoją ludzie, którzy wykonują doładowania komkart na kwotę 100 PLN za prowizją o wysokości 20 złotych (mimo, że doładowanie biletu, na skutek błędu w oprogramowanie, de facto nic nie kosztuje). Jeden z czytelników przesłał do nas następujący filmik (Aktualizacja: poniższy filmik pokazuje inny błąd niż opisywany w tym artykule):

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu jest zdziwiony, że ?tak się da?, ale obiecał nawiązać kontakt z dostawcą oprogramowania w celu wyjaśnienia sprawy. Jeśli oprogramowanie zostało wyposażone w taką funkcję logowania, która będzie potrafiła skorelować fałszywą transakcję z identyfikatorem komkarty, sprawą ma również zająć się poznańska policja (na razie funkcjonariusze nie otrzymali żadnych zgłoszeń w tej sprawie).”

Źródło cytatu w całości z: W Poznaniu da się oszukać biletomaty i kupować bilety za darmo

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.