Nasz ksiądz ranny w wypadku samochodowym. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, proboszcz parafii ormiańsko-katolickiej z siedzibą w Gliwicach, został ranny w wypadku, do jakiego doszło we wtorek po południu nieopodal Chrzanowa – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Dariusz Nowak.”


Prosimy  o modlitwę. Ksiądz Tadeusz jest znany przede wszystkim z zaangażowania w nagłaśnianiu prawdy o Ludobójstwie dokonanym na wielu narodach przez nacjonalistyczne, ukraińskie ugrupowania OUN-UPA. Właśnie za tą działalność otrzymał Nagrodę Kustosza Pamięci Narodowej. O tym jednak nie znalazło się ani jedno słowo w cytowanym materiale. Za to skoncentrowano się na jego pozycji pt. „Księża wobec bezpieki…”
Dzwoniłem dziś do księdza około godziny 12.oo. Dokładnie godzinę później ksiądz oddzwaniał, rozmawialiśmy kilka minut o sprawach związanych z przygotowywaną 70-tą rocznicą Krwawej Niedzieli.
Około godziny 17.30 otrzymałem kilka telefonów z informacją o wypadku księdza.
Był to dal mnie mały wstrząs, szczególnie że przecież miałem jeszcze w uszach jego słowa, sprzed kilku godzin, pełne otuchy.
Udałem się na Mszę Św. aby pomodlić się za zdrowie księdza. Proszę też o taka modlitwę innych.
Ksiądz prowadzi ofiarnie fundację wspierającą osoby niepełnosprawne umysłowo, zwane pieszczotliwie: „Muminki”. To wielka sprawa i ważne dzieło w jego życiu. Jak kiedyś mi mówił goszcząc u nas w Poznaniu na noclegu: „Bardziej ufam im, niż innym ludziom z którymi się stykam, oni mnie nie okłamią, powiedzą co myślą, szczerze i uczciwie…”
Mówił to z wielką miłością i delikatnością.
Jak rzadko zatrzymujemy się w naszym życiu nad losem innych, jak rzadko patrzymy na naszą sytuację, nasze życie i nasze doświadczenia przez pryzmat osób, którym jest o wiele ciężej, nie doceniając naszej własnej, przecież wcale nie najgorszej sytuacji życiowej w porównaniu z innymi. Wiele się przy księdzu nauczyłem- szczególnie wrażliwości na innych, potrzebujących. Nauczyłem się też dążenia do wyznaczonego celu i jego realizacji, tego co trzeba uczynić, aby być w zgodzie z samym sobą, mimo tak wielu wad, które nam towarzyszą w naszym życiu. I z którymi tak ciężko walczyć.

Wiele osób docenia działalność księdza. W tym i siostry Radwańskie: Akcja uliczna Fundacji im. Brata Alberta przy wsparciu sióstr Radwańskich

Dziękujemy księdzu za dobry przykład i wytrwałość w dążeniu do prawdy. Życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Z całego serca.

Piotr Szelągowski

Źródło cytatu: Ks. Isakowicz-Zaleski ranny w wypadku drogowym

Zdjęcia samochodu którym jechał ksiądz Tadeusz: Wypadek w Olszynach. Wśród rannych ks. Isakowicz-Zaleski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Nasz ksiądz ranny w wypadku samochodowym. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.”

Możliwość komentowania została wyłączona.