Nie cytować Lipińskiego…

…I nie wykorzystywać artystów i ich twórczości do brudnej walki politycznej…

Tytuł:Tomasz Lipiński: panie pośle, niech mnie pan więcej nie cytuje:

…Tomasz Lipiński zamieścił na Facebooku apel do posła Adama Szejnfelda….- Lipiński wypisał działania podjęte przez Platformę Obywatelską podczas sprawowania rządów, które jego zdaniem godzą w interesy artystów…
Cytat: Tomasz Lipiński: panie pośle, niech mnie pan więcej nie cytuje

„…Tak pamiętam wspomnienia związane z Tomkiem Lipińskim i Brygadą Kryzys. Tak zwaną ?czarną płytą?. Która trzymała nas na duchu w walce z systemem, w walce z komuchami.

Dodawała sił i nadziei w pogardzie okazywanej aparatowi władzy: ZOMO, milicji obywatelskiej partyjnym gnidom i innym aparatczykom systemu PRL-owskiego. Dlatego paliliśmy flagi wywieszane na święta narodowe ? te obok; te w kolorze czerwonym.
TO była nasza walka. Ulotki i słuchanie: ?Nie ma nic?, albo ?Fallen fallen is Babylon? (wiadomo jaki), też ?Centrala? , ?Radioaktywny Blok? (skojarzenie oczywiste; blok państw Układu Warszawskiego).”

Cytat: Brygada Kryzys i kontestacja rzeczywistości ? za Komuny.

Rzeczywistość komuny była idealnie oddana w tekście tego kawałku, oto fragment:

…A w każdym oknie czaił się ból
Widziałem twarze, miliony twarzy
Miliony masek do milionów ról
Ciemny tłum kłębił się i wyciągał ręce…


Nic dodać nic ująć – życie to walka. Czy sprawiedliwa?
To inna sprawa.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.