Niemcy 3,5 mln ewakuowali, my 5 tys. żenada…


„Polacy na Syberii – powrót
Do końca zbiórki podpisów pozostało 20 dni, zebraliśmy dopiero 27.759. Smutno.
Pamiętaj ? powrót tych nieszczęśliwych Polaków zależy również od Ciebie….

Apel
Porywano ich nocą. Godzina na spakowanie i kilkutygodniowa podróż w nieludzkich warunkach. Głód, choroby, niewolnicza praca ? to była ich codzienność. Wywieziono ponad dwa miliony, tylko dlatego ze kochali Polskę, ze byli Polakami. Niektórym udało się wydostać z Andersem, z Berlingiem, niektórzy wrócili w ramach repatriacji 1945-46 i 1955-59. Polowa pozostała tam na zawsze, w ziemi.
Po 70 latach poniewierki 15 tys. nadal pragnie wrócić do Polski a szanse powrotu żadne.
Pan Maciej Płażyński, prezes Wspólnoty Polskiej, członek Komitetu Honorowego Stowarzyszenia Rajd Katyński, przygotował wraz ze Związkiem Repatriantów RP, projekt nowej ustawy, która umożliwiłaby ich powrót ? niestety – zginął w katastrofie pod Katyniem. Kontynuacji tego dzieła podjął się Jego syn, Pan Jakub Płażyński.

Więcej informacji na stronie: http://www.repatriacja.com.pl/
Niemcy zabrali swoich 3,5 miliona. My, przez 20 lat ?Wolnej Polski? – 5.000. W ubiegłym roku samorządy wystawiły… 8 zaproszeń…”

Cytowany tekst rozpowszechniany jest przez Stowarzyszenie Rajd Katyński,
szczególnie zestawienie porównawcze na samym końcu, przedstawia się tragicznie….

Głosy wsparcia pod projektem ustawy można wysyłać:

Pani Kaja Gzyło
Stowarzyszenie Wspólnota Polska
Ul. Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa

Oni przestali być Polakami nie z własnej woli….
Pamiętajcie…

Duch997

2 myśli w temacie “Niemcy 3,5 mln ewakuowali, my 5 tys. żenada…”

 1. witam
  jeszcze raz sie wtrace:
  „Oni przestali być Polakami nie z własnej woli”
  mysle, ze wsrod nich poczucie swiadomosci narodowej moze byc znacznie wieksze niz tu, po 21 latach rzadow solidarnosci, bo nawet komunisci az tak nie wynaradawiali, inna sprawa, ze ci obecni to w sumie czerwona agentura, roznicy wielkiej nie ma, tyle ze duzo bardziej szkodliwi
  sama utrata obywatelstwa nie oznacza przestania bycia Polakiem (chociaz eurofolksdojcze pewnie maja odmienna opinie)
  a teraz ciekawostka, zakladajac, ze osobnik kierujacy ta organizacja byl powiazany z PiS-em, jezeli przy pomocy hierarchii koscielnej dalo sie w bardzo krotkim czasie zebrac kilka milionow podpisow pod listami poparcia, to dlaczego towarzysze nie wykorzystali tego teraz, do szczytnych celow sie nie da? ale do walki politycznej sie jednak dalo
  moze w tych 28 tys. podpisow chodzi o to ze ma ich wlasnie byc smiesznie malo? moze zbierano je tak, aby wyszlo, ze nikt tu w Polsce naszych rodakow z glebi b.ZSRR nie chce?

  akurat tej ekipy o dobre intencje bym nie podejrzewal

  ile mozna zebrac podpisow po apelu z ambony do „owieczek”, w ciagu 1 niedzieli w malej miejscowosci? a gdyby jeszcze rozdac co dziesiatej „owieczce” liste do zebrania podpisow?

  z kandydatem na prezydenta to sie da zrobic, ale jesli chodzi o setki tysiecy (czy moze nawet miliony) naszych rodakow na wschodzie to juz sie nie da?

  nie wydaje sie to dziwne?

  gdybyc ty zlozyl taka propozycje, czy ktokolwiek z organizacji kresowych, moze by to olali, ale wysoko postawionemu solidaruchowi by odmowili?

  coraz bardziej dziwne, chyba jednak tych podpisow nikt nie chcial, raczej to „decyzja ogolu spoleczenstwa” nasi mieli zostac skazani na wieczne zeslanie, no bo tylko 28 tys, sie podpisalo … sposrod 38 mln

  teraz tylko „prawdziwi europejczycy” (dawniej prawdziwi komunisci) przystapia do dokonczenia dziela wynaradawiania, to samo setki czy tysiace kilometrow dalej zrobia za nich inne nacje, w koncu po co im tam Polacy, ktorych w dodatku nikt nie broni

  przy okazji, sytuacja naszych w azjatyckiej czesci b. ZSRR jest fatalna, co w ich sprawie zrobil MSZ? czyzby przez kilkadziesiat lat w ogole sie nimi nie zainteresowal?

  Rus

  1. „mysle, ze wsrod nich poczucie swiadomosci narodowej moze byc znacznie wieksze niż tu”

   zgadzam się z tym stwierdzeniem, nie analizując jednak powodów… aż się boję to czynić….

Możliwość komentowania jest wyłączona.