Niemcy przygotowują się do „armagedonu”. Obrazy wojny…


screen-focus.de
(screen: Focus.de)
https://youtu.be/oplnXHyJPBU
W materiale jest mowa o potrzebie gromadzenia żywności, wody (około 10 l na osobę), także mowa o utrudnieniach gdy może dojść do przemieszczania wojsk.
Nie zakłada się ataku siłami konwencjonalnymi na teren Niemiec – a więc wniosek może być tylko jeden: destabilizacja wewnętrzna. Kto? Emigranci, skrajne ruchy islamistyczne…
O tym nie ma mowy w materiale, jednak jeżeli wyklucza się zagrożenie wojskowe, wojenne, mówi się o zagrożeniu istnienia kraju – i w zasadzie nie podaje przyczyny, jednak ostatnie wydarzenia i zamachy są tłem do takich działań wniosek wydaje się właściwy. Powtórzę raz jeszcze: Obawa przed WEWNĘTRZNĄ destabilizacją, wybuchem paniki (na przykład), przy jakimś większym skomasowaniu ataków terrorystycznych. Np. Atak na 99 miejscowości w Niemczech…?
Akt terrorystyczny czy rozpoczęta wojna z zachodnią cywilizacją?
Pytań jest wiele odpowiedzi mało…

„Die deutsche Bevölkerung soll sich im Katastrophenfall selbst versorgen können, zumindest wenn es nach der Bundesregierung geht.”…
Tutaj powtórzenie:
Wasser, Konserven, Bares: Regierung fordert Bürger auf
(Źródło pierwotne: „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”).
Także podaje się informację o wzmożonej kontroli ruchu przygranicznego ze Szwajcarią, ponieważ tamtędy wzrosło „przenikanie” uchodźców na tereny Niemców.
Stanowczy krok. Niemcy zmieniają stosunek do uchodźców

Szwajcarzy nie pozostają dłużni, też dorzucają 2000 żołnierzy do ochrony granic… ponieważ przenikanie z rejonu Włoch uchodźców się nasila…: Schweizer Kanton will 2000 Soldaten an der Grenze aufmarschieren lassen

Polecam też materiał o pokazywaniu przemocy,nierzadko materiały dziennikarskie zawierające fragmenty egzekucji przestają pełnić rolę informacyjną…
Po co są pokazywane?
Z jednej strony pełnią rolę informującą o tym że nie jest tak „kolorowo”, z drugiej być może zdarzają się jednostki które są „nakręcane” przez oglądanie takich materiałów.
Gdzie jest granica?
Jaki jest sposób wyważenia tych informacji?
Pokazanie przez ISIS materiałów mordu na 1,7 tys żołnierzy szyickich w Iraku (2014r) wywołało skutek przeciwny niż zakładany (przerażenie, strach) – zwiększyło organizację Szyitów przeciw ISIS i zmobilizowało ich siły – czy to w akcie zemsty, czy samoobrony…pozwoliło na stawienie czoła zagrożeniu.
Efektem była niedawna egzekucja w Iraku ponad trzydziestu rozpoznanych na filmie (a także w inny sposób) zbrodniarzy, którzy mordowali żołnierzy szyickich, uznawanych przez skrajny islam (sunnici) za w zasadzie takich samych niewiernych.

Jedno jest pewne, materiały z wszelkich pól walki są niestety pełen krwi, warto nie dopuszczać dzieci do nich – ich wrażliwość niech pozostanie jeszcze na jakiś czas przynajmniej nienaruszona, i będzie im zaoszczędzony szok…

Jak z decyzją publikowania materiałów pełnych przemocy w stosunku do kodeksu prasowego? Jest to wyzwanie…:
Es ist eine Herausforderung, mit der sich auch Michael Busch, den Vorsitzenden des bayrischen Journalistenbundes immer wieder konfrontiert sieht. Er beruft sich bei seiner Entscheidungsfindung auf den Pressekodex„.
O tym mówi Michael Busch w materiale: Blut, Folter, HinrichtungenGrausame Kriegs-Videos, die nie gesendet werden

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Niemcy przygotowują się do „armagedonu”. Obrazy wojny…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.