Niepełnosprawni gorszym sortem?

Każdy z nas może ulec wypadkowi z konsekwencjami niepełnosprawności. Jednak wiele osób nie chce tego akceptować. Co więcej próbuje odmówić jakiejkolwiek aktywności osobom, które są niepełnosprawne. Są to odwołania wprost do tego co planował Hitler aby uczynić społeczeństwo idealnym i pięknym bez żadnych zewnętrznych wad.

Tak samo sugerował Platon w swoim Państwie aby ci „brzydcy lepiej sami umarli”. Czy na tym ma polegać bycie człowiekiem z wszystkimi moralnymi i etycznymi aspektami? Jaka ma być nasza droga? Kochamy zwierzęta nienawidzimy ludzi? Komu może przeszkadzać brak nogi, ręki czy oka? Jaki człowiek nie akceptuje inności drugiej osoby, inności dodam niezamierzonej, inności wynikających z wypadku losowego? Czy to nie jest prosta droga do rasizmu? Jakkolwiek byśmy tego nie tłumaczyli, zasłaniali się względami estetycznymi (głupota – pojęcie estetyki jest bardzo względne i subiektywne). Ci ludzie nie potrafią zrozumieć pojęcia bycia człowiekiem. W tym kontekście wypowiedź JKM z przed lat pokazuje naiwność osób które uwierzyły że jego wypowiedź to sens w sensie, gdzie tymczasem sam JKM przyznawał się w sławetnym programie w TVP, że jego wypowiedź była podyktowana względami marketingowymi – z uwagi na to że nie pojawiał się w mediach. Jego (chyba) zwolennicy tak się „zakręcili” że uwierzyli w ten zwykły wybieg, aby tylko – nawet w sposób skandalizujący – zaistnieć w mediach. Jest to przykre, że ludzie tego nie rozumieją. I kupują takie manipulacje.

Wracając do niepełnosprawnych: aby być człowiekiem szanującym innych bez względu na ich urodę, zdrowie (jak to jest że chorych leczymy, a niepełnosprawnych postponujemy – bo nie mają nogi, to może i tych na COVID idąc tym tokiem myślenia nie należy leczyć) trzeba przychylić się do równego traktowania każdego człowieka. Idąc tym torem oczywiście ochrona życia od poczęcia ma sens.Tym bardziej dziwi, że ci sami ludzie walczą jak lwy przysłowiowo o życie poczęte a dyskredytują niepełnosprawnych.

Inna skandaliczna wypowiedź JKM, niechętnie publikuję wizerunek tego pana w tym przypadku robię wyjątek:

Skandal, że tacy ludzie tylko dla poklasku atakują bezbronnych. Najbardziej jednak mi żal tych ludzi którzy go słuchają i nabierają się na jego manipulacje.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.