OLED – Panasonica. HDTV.


Zawsze byłem fascynatem dobrego obrazu i dźwięku. Właśnie w takiej kolejności. W latach 90-tych, czasie gdy przekazy satelitarne świętowały swoje tryumfy, testowałem możliwości odbioru wielu różnych sygnałów satelitarnych pod kątem jakości obrazu. Oczywista, poza źródłem, czy przekaźnikiem sygnału ważne były odbiorniki.
Wtedy było z tym różnie, a projektory były jeszcze bardzo drogie. DVD jeszcze raczkowało. Niemniej już wtedy ściągałem z zaprzyjaźnionymi „maniakami” dobrego obrazu płyty z regionu „1” czyli USA, które były lepiej wydane i dźwiękowo i jakościowo, nie mówiąc o tym, że było ich więcej.
Dziś jest zupełnie inny rynek. Od lat nie posiadam odbiornika TV, nie odbieram sygnałów rodzimej czy jakiejkolwiek innej TV. Projektor i zestaw audio. Plus monitor komputera do podglądu.
Gdyby był monitory plazmowe ze szczególnym uwzględnieniem odbiorcy do kina domowego, z chęcią bym pewnie posiadł takie cudo.
Jednak jest to zapewne zbyt wąski rynek.
W każdym razie jakość obrazu idzie do przodu. Natknąłem się na opis TV OLED Panasonica. Zapraszam do zapoznania się z nim:
„Panasonic ogłosił pojawienie się pierwszego? na świecie telewizora obsługującego HDR. Jest to urządzenie Ultra HD OLED TV, które obsługuje również profesjonalnej klasy obróbkę obrazu.”

Całość na: Panasonic Remasters OLED – EZ1000 ? Ultra HD OLED TV


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “OLED – Panasonica. HDTV.”

  1. Początkowa cena będzie za pewne z „kosmosu”, ale za kilka lat może to być standard. Lepiej by producenci poszli tą drogą, zamiast bawić się w 3D i jakieś głupie funkcje internetowe w telewizorach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.