Pociąg włoski do pociągów? – Czy to nie jest bubel? PKP Intercity poszło za tym pociągiem…

Czytam, słucham itp. za „Gazetą Prawną”: „Pociągi Pendolino zamówione przez PKP Intercity nie są przystosowane do kursowania w temperaturze niższej niż minus 25 st. C. Producent przyznał się, że większy mróz zatrzyma je w zajezdni.” – Finlandia i Czechy zgłaszały już problemy z tym taborem…

Czy nie mogliśmy zamówić takich pociągów w starym dobrym Cegielskim znanym od lat z budowy taboru? A nie dawać zarabiać Włochom?
Nawet jakby kosztowało to 6 mld. to pieniądze te zostałyby w Polsce! My jednak nie potrafimy szanować tak swojej pracy, i rodzimej przedsiębiorczości jak np. Niemcy, którzy starają się jak mogą aby jak najwięcej pieniędzy zostawało u nich w kraju…

Źródło cytatu: Pendolino nie pojedzie przy dużym mrozie. Czy nowoczesne pociągi sparaliżują PKP?

Inne materiały krytyczne o Pendolino:

Były prezes PKP Intercity: Każdego roku budżet państwa będzie musiał dopłacać do Pendolino ok. 180 mln zł. …

Ze strony publiceye.ch dowiadujemy się, że firma Alstom, jako francuski konglomerat energetyczny i transportowy zaangażowana jest w skandale korupcyjne na całym świecie.

Superszybki pociąg zwolni w Polsce…
Korupcyjny gigant

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.