Pod konsulatem w Lwowie Jurij Szuchewycz modlił się za duszę Demianiuka

Tak uczcili w Lwowie pamięć zbrodniarza wojennego Demianiuka, który umarł w Niemczech w wieku 92 lat w dniu 17 marca 2012 roku. Demianiuk był strażnikiem w jednym z obozów zagłady podczas II wojny światowej (Treblinka, Sobibór), obwiniano go o zagazowanie co najmniej kilkunastu tysięcy Żydów.

Około godziny 18.00 zebrała się grupa pięćdziesięciu osób pod konsulatem niemieckim w Lwowie celem uczczenia pamięci zbrodniarza, którego proces odbywał się w Niemczech. Według Szuchewycza (syna głowy UPA), śmierć Demianiuka podczas trwania procesu była zbawienna dla Niemców, pozwoliła im wybrnąć z sytuacji…
Następnie odmówiono „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Mario” za duszę Demianiuka…(sic!).
Jurij Szuchewycz stwierdził, że Demianiuk był niewinny.

W konsulacie na ręce konsula, złożono też pismo, w którym domagano się przeprosin ze strony Niemiec przed całym światem jak i przed narodem ukraińskim za niesłuszne prześladowania Demianiuka.
Domagano się też uczczenia pamięci Demianiuka od Niemiec.

Akcja demonstracyjna zakończyła się o 18.20.

Wolne tłumaczenie ze strony:korrespondent.net/ukraine/events/1333479-vo-lvove-pochtili-pamyat-ivana-demyanyuka

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Pod konsulatem w Lwowie Jurij Szuchewycz modlił się za duszę Demianiuka”

  1. więcej takich akcji ze strony banderowców, tylko się publicznie ośmieszają
    pamiętajmy, że Jurij Szuchewycz reprezentuje „pomarańczowych” sojuszników polityków solidarności, więc gdzie się oni podziali? gdzie wierni sojusznicy banderowskich rezunów? czy też uczcili minutą ciszy pamięć swojego idola? nic nie słychać o obecności solidarnościowych polityków pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy, chociaż stamtąd na polecenie naszego rodaka Wiktora Janukowycza by tą hołotę przegoniono, ani Niemiec, w końcu Demianiuk służył III Rzeszy, mordując Żydów „walczył” o „wspólną Europę”, więc i dla eurofolksdojczów powinien być idolem

  2. To nie byla modlitwa, tylko szydzenie ze sprawiedliwosci i obrazanie Boga.

Możliwość komentowania jest wyłączona.