Polityka prorodzinna wraca do Łask?

Oby nie były to tylko czcze i puste słowa. Jak bardzo nasz kraj będzie utrudniał wychowywanie dzieci tym mniej będzie chętnych młodych ludzi na pozostanie tutaj chociażby rok czy dwa po szkołach, a co dopiero mówić o całym życiu…
„Polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, potrzebne są rozwiązania systemowe, dające rodzinom poczucie bezpieczeństwa – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas debaty „Jak wspierać rodzicielstwo w Polsce?” – czytamy na Interii.
I oby to było motto do podniesienia jakiejś skutecznej działalności w tym zakresie.
Nie; ograniczanie becikowego, czy zachowaniach w stosunku do przyszłych matek, jak pisałem o tym w: Rodzina w Polsce silna ? lekarze opiekują się przyszłymi matkami

Czytamy dalej w materiale Interii:
„…Mam nadzieję na to że władze pojmą jak ważnym elementem polityki społecznej jest wspieranie rodziny, i wychowania dzieci. Pomoc rodzicom wychowującym maluchy jest najważniejsza. Tak, jak będą oni wykształceni tak będzie wyglądała nasza Ojczyzna za 15 – 25 lat.

– Rodzinę planuje się nie na jedną kadencję, nie na jakikolwiek termin wyborczy – podkreślał prezydent, dodając, że polityka rodzinna „często bywała planowana i kształtowana pod kątem bieżących potrzeb, także związanych z kalendarzem wyborczym”.

Prezydent wyraził nadzieję, że debata przyczyni się do stworzenia „strategicznych założeń planu wspierania polityki rodzinnej”.

Podczas debaty prezydent zaapelował też, aby w polityce prorodzinnej korzystać z doświadczeń innych krajów. Istnieje wiele ciekawych źródeł cudzego doświadczenia, jak można rozwiązywać dylematy podobne do stojących obecnie przed Polską; trzeba o tym pamiętać i z tego korzystać – powiedział prezydent.

Komorowski wyraził przekonanie „o potrzebie zachowania maksymalnej elastyczności” jeśli chodzi o rozwiązania dotyczące polityki rodzinnej. Jego zdaniem ta elastyczność polega na nienarzucaniu zasad, ram i rozwiązań. Na tej zasadzie – mówił prezydent – że wiemy, jak uszczęśliwić rodzinę, człowieka. – Bo to rodziny wiedzą najlepiej o swoich możliwościach i potrzebach – dodał. Według prezydenta istnieje bardzo wiele dostępnych instrumentów polityki prorodzinnej….”

Wydaje się, że padły tutaj bardzo ważne stwierdzenia, które o ile tylko będą konsekwentnie realizowane mogą wpłynąć na polepszenie sytuacji rodzin wychowujących dzieci w Polsce.

Piotrek

Prezydent: Polityka rodzinna nie może być źródłem oszczędności

Źródło cytatów: Klapa ustawy „żłobkowej”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Polityka prorodzinna wraca do Łask?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.