Polska z górnikami. Stoimy murem za nimi.

Dlaczego? Ponieważ jest to zamach na Polskę. Jakim cudem posiadając tak wielki przemysł wydobywczy, który jest podstawą naszej produkcji energetycznej musimy ściągać węgiel z USA? Czy z innych państw?
Przykładem tego był mój wpis o wpłynięciu potężnego statku z węglem zza oceanu do polskiego portu: Węgiel nieopłacalny? Dla kogo?
Cytat z tego materiału:
„…pierwszy zadał katastrofalny cios przemysłowi wydobywczemu tow. Olszewski, wprowadzając rzecz niespotykaną na świecie ? limity eksportowe węgla, byle tylko nie psuć amerykańskich interesów w zachodniej Europie, w końcu raz się brało kasę z SB/KGB (adwokat od spraw politycznych w PRL!!! I to działający legalnie!!! Jak doczytać to bronił w procesach tworzących opozycyjną ?legendę? stalinowskich komunistów z KOR), raz coś wpadło od zachodnich służb, a solidaruch to jak wiadomo, bierze kasę od wszystkich?”

Zlikwidowanie polskiego górnictwa, to potężny krok w walce z Polską. Z tymi ludźmi, którzy są jeszcze w stanie cokolwiek wymusić na złym rządzie w Polsce. Rządzie, który zamiast utrzymać za wszelką cenę strategiczny przemysł górniczy, chce go zniszczyć, ludzi pozbawić pracy a kopalnie, zlikwidować lub sprzedać obcym konsorcjum.
Ten przemysł bezwzględnie powinien być utrzymany – i dotowany jeżeli jest taka potrzeba. Chociaż rentowność kopalni jest pewna – nasz węgiel jest jakościowo najlepszy w Europie, można go eksportować do Chin (Chiny mają olbrzymie zużycie węgla kamiennego), a ponadto – należy przestać ściągać węgiel z USA czy jakiegokolwiek innego państwa na świecie, skoro posiadamy swój węgiel w tak dużych ilościach.

Jesteśmy z wami górnicy. Tak powinna powiedzieć cała Polska.

Piotr Szelągowski


Nadzieja dla polskiego węgla: CCS ? inne spalanie węgla. Czyżby powrót ?czarnego złota??

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Polska z górnikami. Stoimy murem za nimi.”

Możliwość komentowania została wyłączona.