Polskie obozy koncentracyjne – znów.

przywitanie z dr Zapałowskim

Z maila od dr Zapałowskiego:

„Dwa ważne teksty…Mój nowy wywiad:

… Czy można powiedzieć, że kult Bandery odradza się wśród Ukraińców?

Kult Bandery się nie tylko odradza, ale on jest już obecny w życiu mieszkańców zachodniej Ukrainy od mniej więcej dwudziestu kilku lat. Po upadku Związku Sowieckiego diaspora ukraińska w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych na nowo podjęła w tym kraju wojnę, którą przegrała ponad siedemdziesiąt lat temu. W tę walkę włożono olbrzymi wysiłek organizacyjny, ale też finansowy. Dla tych ośrodków i ideologów nacjonalizmu ukraińskiego nie miało żadnego znaczenia to, że poprzez takie działanie doprowadzą do wewnętrznego konfliktu na Ukrainie. Liczył się tylko cel, a celem tym było stworzenie Ukrainy dla Ukraińców….”

żądanie Prawdy o bandytach z OUN-UPA

Źródło i cały wywiad:
Pozwoliliśmy Ukraińcom wejść nam na głowę

Proszę wejść na Facebook na stronę Naszego Słowa. Poza umiłowaniem Związku Ukraińców w Polsce (to ich organ) do V rosyjskiej kolumny (kto to finansuje czyż czasem nie sąsiedzi?) drukują artykuł o ?polskich obozach koncentracyjnych!!! Co na to rząd i IPN?

krwawi-komendanci-polskich-obozow-koncentracyjnych

www.facebook.com/nasze.slowo

Swego czasu kilka lat wstecz (dokładnie 22 września 2013 roku) dałem znać Pawłowi Kukizowi o skandalicznym wykorzystaniu zwrotu „Polskie Obozy Koncentracyjne” – przez niemiecką dziennikarkę. Kontaktowałem się też od razu pisząc listy protestacyjne z ambasadą niemiecką w Polsce i polską w Niemczech.
Zwrot został usunięty, dziennikarka przeprosiła.

Czy tak samo postąpi Ukraina i ci, którzy dokonali tej manipulacji?

Zwrot ten nie powinien pojawiać się w żadnym przypadku. Szczególnie dotyczy to okresu II WŚ, jednak i po kiedy Polska była okupowana przez komunistów sowieckich – i nie posiadała niepodległości (nie uznaję rządów komunistów za PRL, to było przedłużenie ramienia Moskwy, a każda osoba która wtedy rządziła, rządziła w imię ZSRR, można by rzec byli to najemnicy), wszystko co się działo, działo się pod wpływem i kontrolą komunistów i Sowietów.
Rząd i odpowiednie rządowe organizacje powinny ostro zareagować.

Poniżej mój protest przeciw używaniu przez niemiecką dziennikarkę tego określenia:


„…Opis pod tytułem ?In Gedenken an Marcel Reich-Ranicki? umieszczony na niemieckiej stronie internetowej www.finanznachrichten.de a napisany przez Ninę Gmeiner zawiera cytowane wyżej obraźliwe dla narodu polskiego określenie ?polskie obozy koncentracyjne? …”
[…]
Fragment mojego listu protestacyjnego:
??Protestuję przeciw tak zamieszczonej informacji i domagam się jej sprostowania a także wyciągnięcia wobec tej pani odpowiednich konsekwencji.

kontakt do autorki umieszczony pod materiałem:
Nina Gmeiner ?..

ps
Staram się pisać na stronie internetowej o takich ludziach jak Josef Stroder, który przynosi Niemcom chlubę, a zbrodnie niemieckie dokonywane w obozach koncentracyjnych potępia na kartach swojej książki biograficznej.
Sugeruję że Pani Gmeiner powinna OBOWIĄZKOWO zapoznać się ze wspomnieniami tego wspaniałego człowieka. Może czegoś się nauczy.

Josef Stroder w swojej książce; ?Oskarżony o Przyjaźń z Polakami?. Niemiec ? przyjacielem.

Z należytym szacunkiem

Piotr Szelągowski?

Całość na: Znów Polskie obozy koncentracyjne ? tym razem słowa padają na niemieckiej stronie internetowej.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Polskie obozy koncentracyjne – znów.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.