Prasówka poznańska – „Głos Wielkopolski”; Czerwone Gitary, Irena Santor, Michał Heller..

Dzisiejsze wydanie „Głosu Wielkopolskiego” zainteresowało mnie szczególnie. Raz: znam osobiście Panią Irenę Santor i uważam że to bardzo ciekawa i ciepła osoba (poznałem Panią Santor w zeszłym roku na Albertianach w Krakowie);
Dwa: wywiad z ks. Michałem Hellerem, który jest niezwykle mądrym, poważanym człowiekiem, opisującym naukę i … powiązania jej z Bogiem.
Granice nauki, granice wszechświata – to nie tylko sformułowania użyte w jego pracach (książka „Granice Nauki”), to swoistego rodzaju pytanie ludzkości o swoje możliwości poznania, również i te z poza świata materialnego opisywanego przez naukę.
Jak powiązać racjonalne wyniki badań z wiarą w Boga? Jak znaleźć odpowiedź na pytania nurtujące nas od wieków; skąd jesteśmy, dlaczego, po co istniejemy?
Gdzie jest klucz do zrozumienia…?

michal_heller

Spotkanie z ks. Michałem Hellerem:

Z innych materiałów dowiemy się kto zagra 8 stycznia kolędy w „Blue Note”, przeczytamy o 50-leciu „Czerwonych Gitar”, dowiemy się też co słychać u „mistrza gier” Pijanowskiego.
pijanowski

Dowiemy się jak było w noc sylwestrową w Poznaniu, a także o nagrodzie „Znak Dobra”, która jest przyznawana w styczniu w Poznaniu.
nagroda_znak_dobra
Zapraszam do lektury.

Piotrek


Przepraszam za kiepską jakość zdjęć ilustrujących wpis, zrobione zostały aparatem w telefonie, ale ich celem jest zachęta do lektury, a nie doczytanie zawartości
:-).

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.