Prawo posiadania broni – zaostrzane?

W Niemczech chcą zaostrzyć prawo do posiadania broni? Z jednej strony wprowadza się prawo broni obiektowej praktycznie bez pozwolenia – uproszczona procedura zakupu (mały kaliber), to broń która ma znajdować się w danym budynku bez prawa wynoszenia jej poza jego obręb. Dzieje się tak po licznych napadach na mienie prywatne. Mówi się że przez różne podejrzane zagraniczne grupy przestępcze.

Z drugiej doniesienie w naszych mediach, (na ile wiarygodne?) o planach zaostrzenia weryfikacji do prawa posiadania broni. Co prawda zaostrzenie to ma polegać na dodatkowym pytaniu (obowiązkowym) do Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV).

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1436843,niemcy-rzad-chce-zaostrzyc-regulacje-dotyczace-posiadania-broni.html

A tymczasem nadal w Polsce bardzo mało osób posiada broń wg danych z materiału: ” Statystycznie w Niemczech na stu mieszkańców przypada 19,6 sztuk broni palnej będącej w prywatnym posiadaniu. W USA współczynnik ten wynosi 120,5. W Polsce – 2,5.”

I do tego obecne u nas absurdy takie jak odebranie pozwolenia za nie złożenie sprawozdania finansowego do US:

https://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/303199930-Utrata-pozwolenia-na-bron-za-niezlozenie-sprawozdania-finansowego-spolki—wyrok-WSA.html

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.