Prezydent w końcu zabrał głos na temat ACTA

Odczekał odczekał i jak zobaczył ze wokoło wrze postanowił przemówić… Napisał list do prof. Ireny Lipowicz (RPO) żeby się ustosunkowała czy ACTA są zagrożeniem dla obywateli, jednym słowem odbił piłeczkę…

„…uliczne protesty świadczą, że istotna część społeczeństwa, zwłaszcza młodego, uznała za zagrożone swoje podstawowe prawa obywatelskie”

Prezydent zwrócił się do RPO ws. ratyfikacji ACTA

Nic nie powinno stanąć na przeszkodzie temu, aby upadł ten rząd, który doprowadził do podpisania ACTA. I nikt nie powinien pomóc mu w przetrwaniu. Nawet Prezydent.
W końcu wybierzmy kogoś innego niż Po-wcy, Pis-owcy, PSL-owcy, SLD-owcy … Po co nam starzy, „dobrzy” politycy na stołkach raz jednych raz drugich? Po co?

Znów coś podpiszą ukrywając przed nami – czyli społeczeństwem.

Powinniśmy doprowadzić aby wycofali się z tego podpisu. Bez względu na to jak będzie to wyglądało. Bo taka jest nasza wola. Narodu, społeczeństwa. A czy oni wyjdą na „nieobeznanych” z tą wolą i się ośmieszą – nic mnie to nie obchodzi.

Ponieważ wszystko inne to mydlenie oczu; dlaczego? Dlatego, że nasze prawo jest tak skonstruowane, że jak Unia ratyfikuje ACTA, to my też będziemy musieli się na to prawo zgodzić…:
I po co podpisywaliśmy ACTA? Wyrok wykonany!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.