Proces o martwe dusze w minionych wyborach?

W całości cytat z blogu Sebastiana Pieńkowskiego z radnego z Gorzowa na temat martwych dusz:

„… kilka dni temu prokuratura oskarżyła kilku członków PO w Gorzowie w sprawie tzw. martwych dusz. Wśród nich mamy jednego z radnych miejskich PO Marcina Gucię.
Radny oczywiście bardzo poprawnie współpracuje z prokuraturą tj. odmówił zeznań i twierdzi, że jest niewinny. Dziś tzw. VIP-y z PO śpią spokojnie, wypowiadają się w mediach, jak to naiwni młodzi igrali sobie z prawem itp. bzdury. Przypominam, że pierwszy raz media lokalne napisały o całej sprawie w marcu 2011 r. W sierpniu 2011 r. napisałem skargę na działania w tej sprawie na prokuraturę rejonową w Gorzowie do
Prokuratora Generalnego p. Andrzeja Seremeta.

Prokuratura przez kilka miesięcy nie zleciła policji zajęcia oryginałów dokumentów, wręcz ???. ?pozwoliła? funkcjonariuszom Platformy Obywatelskiej przygotować dokumentację w tej sprawie. Pisząc krótko ? podejrzani (czyli członkowie PO) o popełnienie przestępstw sami (kolejni członkowie PO) przygotowywali materiał dowodowy dla prokuratury za zgodą tejże prokuratury. I to było przedmiotem mojej skargi. Odpowiedź oczywiście była taka, jakiej się spodziewałem tj. po kontroli panowie prokuratorzy kontrolujący swoich kolegów z pracy stwierdzili, że wszystko jest w porządku i proszę się więcej nie czepiać.

Dziś mamy efekt ? oskarżenie płotek, które nie miały interesu, by robić to, o co zostali oskarżeni. A osoby z PO, które chciały swego czasu przejąć władzę w województwie i im się to nie udało, dziś są jak zawsze na górze i jak zawsze nic nie wiedzieli. Nie chcę żyć w kraju, którym rządzą ludzi niedążący do prawdy, w którym kłamstwo jest wszechobecne, a instytucje powołane do szukania prawdy i ścigania przestępców za moje pieniądze ? również tych ze szczytów władzy ? nie robią tego profesjonalnie. Dziś nie możemy nic zrobić, bo dowodów już nie ma. Dlatego Prokurator Generalny musi być tym samym, co Minister Sprawiedliwości i podlegać rządowi. Dziś wyborca i obywatel ma kolejną korporację, którą nazwano niezależną prokuraturą i nie mamy ? my obywatele ? na nią żadnego wpływu.

Głosując na określaną partię głosujesz na określony w danym programie model walki z przestępczością. I co? I powstały rząd nie może realizować swojego programu, bo instrument, jakim jest prokuratura nie podlega rządowi. Absurd. Ale ten absurd wprowadziła w życie rządząca Platforma Obywatelska. I patrząc na aferę martwych dusz w Gorzowie być może właśnie o to chodziło. I dlatego, trzeba to zmienić jak najszybciej ? inaczej podejrzani o przestępstwa będą mogli dalej przygotowywać materiał dowodowy w swojej sprawie.”

Czekamy na komentarze i inne informacje w tej sprawie.

Inne materiały na ten temat:

http://www.66-400.pl/wiadomosc/4691-nawet-radny-podrabial-podpisy

http://www.gorzow24.pl/news/13059/umarlaki-z-po-trafia-do-sadu.html

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,11834410,Afera__martwych_dusz___Dzialacze_PO_z_zarzutami.html

http://radiogorzow.fm/2012/05/m-gucia-jestem-niewinny/

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.