Program radiowy o strzelectwie – Mosina.

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska gościła na strzelnicy w Opalenicy (w Mosinie takiej nie ma). Efektem jest audycja radiowa:

Link do strony z audycją:

(https://www.gazeta-mosina.pl/2020/strzelac-kazdy-moze/)

Strzelectwo sportowe jest upowszechnione w wielu krajach świata, np w Niemczech. Większość broni kulowej u naszego sąsiada to broń bocznego zapłonu. Mają wspaniałe obiekty. Chociażby kompleks strzelecki we Frankfurcie nad Odrą. Pisałem o nim już kilka lat wcześniej. Miasteczko kilkudziesięcio-tysięczne ma kompleks którego nie ma w zasadzie żadne polskie miasto.

Są tam osie do wszystkich rodzajów strzelectwa kulowego (sportowe, myśliwskie, dynamiczne) są tory dla łuczników – są nawet sauny. Taki kompleks i jego infrastruktura zapewnia organizowanie zawodów na poziomie europejskim. Boli, że nie ma takiego przełożenia nigdzie u nas, myślenia o promocji kraju poprzez takie obiekty – strzelectwo sportowe jest bardzo modne na całym świecie. Strzelanie do rzutek to sport, który uprawiają bardzo bogaci ludzie między innymi szejkowie arabscy. Zbudowanie kompleksu zapewniającego chociażby w części uprawianie sportu strzeleckiego może być wartością dodaną dla miasta, gminy, która zainwestuje w ten sport. Są pewne warunki: warto budować taką strzelnicę aby miała przynajmniej 8 stanowisk (zawody w skali województwa), i osie 100 metrowe; regulowane odległości strzelań za pomocą np tarczo-ciągów. Wtedy można rozgrywać sporo różnych konkurencji sportowych statycznych i dynamicznych. Miejmy nadzieję że włodarze miast i gmin zainteresują się tym pomysłem budując taką strzelnicę w bezpośredniej bliskości kompleksu sportowego na przykład pływalni, boisk sportowych.


Poniżej sprawozdanie jakie przygotowałem kilka lat temu na temat strzelnicy we Frankfurcie i stanu strzelectwa w Polsce (porównawczo).

Za materiały użyte do stworzenia tej krótkiej informacji o stanie strzelectwa w Polsce w porównaniu z naszym zachodnim sąsiadem dziękuję raz jeszcze członkom klubu Diana w szczególności: Maurycemu za udostępnienie fotografii.

Dziękuję też ekipie z Opalenicy za pomoc w zorganizowaniu spotkania dla członków Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej. A Gazecie za pochylenie się nad tematem strzelectwa.

Przy okazji przypominam inny program na tematy strzelectwa sportowego nadany w Radiu Poznań:

I na koniec materiał o sportowej pasji młodego człowieka którego znam od lat – Filipa Wagnera.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Program radiowy o strzelectwie – Mosina.”

Możliwość komentowania została wyłączona.