Protesty i walki: obrona kościołów.

Co dzieje się w Poznaniu? „Dzięki” liberalnej polityce miasta zaczynają się czuć zagrożeni już zwykli obywatele, ojcowie rodzin chociażby, przedwczoraj zaatakowany mój kolega ze Stowarzyszenie Kresowego, biznesmen, ojciec czwórki dzieci pod kościołem: jak relacjonował najpierw obezwładniony gazem policyjnym przez zamaskowanych osobników (antifa), a następnie kilkakrotnie uderzony trzonkiem od siekiery, potrzebna była interwencja lekarza. Antifa kładzie już jawnie znak równości między tymi których teoretycznie zwalczała – czyli „faszystami”. To ta sama strona medalu tylko inny kolor, tam brunatny; tu czerwony. Atak na bezbronne niczego nie spodziewające się osoby pod kościołem na ul Fredry w Poznaniu pokazuje do czego prowadzi liberalna polityka włodarzy miasta. I tylko oni ponoszą odpowiedzialność za to co dzieje się na ulicach. Eskalację przemocy, a także oficjalne namawianie do udziału w protestach.

Tymczasem pod katedrą grupa wiernych broni dostępu do kościoła, poprzednio: wdarcie się na mszę św, atak cegłami, poranienie obrońców.

Warto też wspomnieć o dziwnej postawie niektórych funkcjonariuszy porządku, są rejestrowane zachowania świadczące o subiektywnym podejściu do protestów. Ci funkcjonariusze którzy tak się zachowują zapominają że pełniąc swoją służbę zobowiązali się do ochrony społeczeństwa i nie mają najmniejszego prawa do działań mogących zagrozić społeczności miasta Poznania czy innych miast. Przejawiając oznaki sympatii staja po stronie anarchii, nieładu i nieporządku. Powinni odejść ze służby. To zaszczytna służba w obronie zwykłego obywatela – a nie zabawa we własne rozgrywanie sympatii i antypatii.

Przykład karygodny namawiania do demonstracji urzędnika miejskiego (co na to mieszkańcy, gdy urzędnicy zamiast pracą mają zajmować się protestami?):

https://www.tvp.info/50527894/prezydent-poznania-do-pracodawcow-nie-zniechecajcie-kobiet-do-udzialu-w-strajku

Link do informacji medialnej o wydarzeniach w Poznaniu na ul Fredry:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/523979-tylko-u-nas-relacja-z-ataku-na-obroncow-kosciola-w-poznaniu

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.