Rachunki Vat – od ilu wystawiać? poniżej 1 zł – to jest przesada?

To problem – ostatnio rozmawiałem z panią prowadzącą firmę, która przeżyła kiedyś stan ciężkiej nerwicy; klient zażyczył sobie wystawienia rachunku na kwotę…: 0,70gr. Koszt druku był wyższy….
Czy uważacie, że powinno się wystawiać rachunki na kwoty, np. do 10 zł, czy może powinny wystarczyć paragony?
Klient pani opowiadającej mi tą historię, zrobił jej „aferę” słowną kiedy chciała po prostu dać mu „od firmy” ów produkt opiewający na 70 groszy. Wystraszyła się i wystawiła rachunek. Wg. jej informacji nie może dowolnie rozdawać swojego towaru bez rachunku…
Bez Przesady?
Na pewno…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Rachunki Vat – od ilu wystawiać? poniżej 1 zł – to jest przesada?”

  1. A czy wiecie, że od zeszłego roku mamy możliwość otrzymania paragonu fiskalnego z naszym NIPem na kwotę poniżej 400 zł. Jedynym ograniczeniem jest kasa fiskalna starego typu, która nie ma możliwości wpisania NIPu na paragonie. Ale wszystkie nowe, które uzyskały homologację w drugiej połowie zeszłego roku już taką możliwość mają i wtedy koszt wydruku jest bliski 0 zł, bo ile może kosztować 10 cm skrawek papieru, skoro 30 metrów kosztuje około złotówki?

Możliwość komentowania jest wyłączona.