Sąd za wystawę – „Wołyńska rzeź”.


Kiedy w 2013 roku mówiłem o wystawie i moim pobycie w Kijowie na relatywizującej konferencji w Gdańsku, której celem miało być przekierowanie chociażby części odpowiedzialności za zbrodnie UPA na kogokolwiek (najlepiej AK) – ktoś po mojej wypowiedzi już podczas prywatnej rozmowy zadał mi pytanie o Koleśniczenkę.
Odpowiedziałem mu że bez względu na to kto nas zapraszał i kto chciał robić tą wystawę – ważne było że KTOKOLWIEK podejmuje temat. Co więcej powiedziałem mu wyraźnie że jeżeli ma dobre intencje – to przyjadę i na jego zaproszenie. Oczywiście nigdy żadne zaproszenie z drugiej strony się nie pojawiło – z wiadomych względów…

Dostaję kilka dni temu informację o grożącym sądzie za sprowadzenie wystawy: ???????????? ?????? ??? ?? ???????? „????????? ?????” – jestem ciekaw co powiedzą nasi przedstawiciele, politycy. Może i Koleśniczenko jest agentem Kremla, czy kimś w tym stylu (nie wiem, nie mam możliwości sprawdzenia tego – wtedy cieszyliśmy się ze ktokolwiek podejmuje ten temat) – ale podjął temat ważny dla Polski i Polaków. Jak powinny zareagować nasze władze?
Zbrodnie UPA na Polakach i Ukraińcach są faktem. Ich ludobójczy charakter został udowodniony ponad wszelką wątpliwość.
Ktoś kto próbował o tym mówić w 2010 roku na Ukrainie wart jest jakiejkolwiek reakcji?
A więc:

Zaprotestować?
Wziąć w obronę Koleśniczenkę?
Albo – albo.
Stoimy w rozkroku, który coraz bardziej się rozjeżdża…

Kilka „Tygrysów” z czasów komuny w których znajdziecie fakty o zbrodniach UPA, mimo koloryzowania ze strony komunistów, polecam uważnym i wnikliwym czytelnikom.

chryszczczata, burłak, czota

Kijów 2010 8 kwietnia – wystawa: Wołyńska Rzeź

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Sąd za wystawę – „Wołyńska rzeź”.”

  1. Za krytykę obecnej władzy też wsadzają do więzienia.
    …”W Kijowie aresztowano ukraińską dziennikarkę i publicystkę Mirosławę Berdnik, znaną z krytyki pod adresem władz – poinformowali koledzy dziennikarki w Facebooku.

    — Mirosławę Berdnik aresztowano – napisał kijowski dziennikarz Dmitrij Skworcow na portalu społecznościowym.”…

    1. Ciekawe czego doczekamy się tutaj u nas. Być może już wkrótce ulice będą patrolowały US-y z USArmy i tym podobne… Jak nie jedni to drudzy na tą Polskę się szykują. A my ciągle nie wiemy z kim przeciw komu iść. Bo na neutralność to szans nie mamy. Osobiście uważam że ci zza oceanu są po prostu za daleko i bardziej przejmują się tym co u nich niż tym co się będzie działo w Europie. A prawdą jest że na obu wojnach światowych najbardziej właśnie oni skorzystali…I finansowo i ekonomicznie i politycznie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.