Schrony w Polsce – opuszczone, zdewastowane…Dlaczego?

Czy tego typu miejsca powinny być tak zniszczone, porzucone, zdewastowane? Gdyby zaszła potrzeba korzystania z nich w chwili obecnej jaki koszt, jaki czas musiałby zostać przeznaczony na to aby znów można byłoby je używać? Czy Polski nie stać było na zabezpieczenie takich miejsc?

Zapraszam:

Nie wszystkie jednak – poniżej przykład zabezpieczonego i pilnowanego schronu. Można?:

Inny przykład; nie pojmuję jakim cudem takie miejsca niszczeją…

Państwo, organy administracji terytorialnej powinny zadbać o takie miejsca które są kluczowe dla obrony terytorialnej. Jak można ich nie zabezpieczać? To nie tylko spuścizna pewnych określonych czasów, przede wszystkim te miejsca były wykonane za pieniądze społeczeństwa, w skali państwa olbrzymie – doprowadzenie do niszczenia tych miejsc jest marnotrawstwem pieniędzy ciężko zapracowanych przez naszych ojców i dziadów w systemie komunistycznym narzuconym nam przez Moskwę. Jeżeli już poszły na pewne można by rzec społeczne cele a nie do ich kieszeni – nie powinny być zmarnowane i powinny służyć obecnej społeczności. Możliwość zrobienia z nich swoistego rodzaju funkcjonujących pamiątek to jedno, a utrzymanie ich w stanie, w którym można by z nich skorzystać to drugie. To są obiekty strategiczne. W takich miejscach mogą być centrale powstających OT. Dlaczego zostało to zaniedbane? Czyżby po to aby nasza zdolność do obrony i przeżycia była niższa?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.