Socjalistyczny PIS milczy i nic nie robi…

W Radwanowicach z niepełnosprawnymi Prezes Fundacji Brata Alberta: Ksiądz Tadeusz i potrzebujący

Pis milczy i nic nie robi w wielu sprawach, w których powinien reagować. W sobotę w zeszłym tygodniu byłem w Radwanowicach – gdzie klub Kukiz 15 po meczu ogłosił projekt ustawy o osobach niepełnosprawnych: konferencja
… w obecności prezesa fundacji pomagającej osobom potrzebującym pomocy ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Obok tej fundacji funkcjonuje fundacja Anny Dymnej – wspierającą swoją pomocą osoby niepełnosprawne. Mam kolegę, który korzysta z jej pomocy dla swojego syna.
Wystąpił w pierwszym programie pt „Potrzebni” przed laty w TVP Info. Potem program został zdjęty. Za bardzo kłuło w oczy – PO-wskich „mocarzy” ale co? Niepełnosprawność? Ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski?
To jaka jest misja mediów publicznych?
Ciekawe czy socjalistyczny PIS z zacięciem patriotycznym i skazą nienawiści w stosunku do Rosji (bo jak to inaczej nazwać?) reaktywuje ten program emitowany swego czasu w TVP Info o problemach osób niepełnosprawnych? I ciekawe czy będą go prowadzić te same osoby: Ks Tadeusz i Ania Dymna?

W niedzielę odbyła się piękna msza św w Radwanowicach o godzinie 11.00 w dniu Świętej Trójcy.
Księdza Tadeusza odwiedziła grupa rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi z Krakowa.

Powitanie muminków

Radwanowice powitanie z księdzem

Patrzymy na człowieka czynu...

Idziemy na grilla z muminkami

Od lat się znają, to był ten czas kiedy ksiądz Tadeusz pomagał Muminkom.
Teraz przyjechali zwiedzić fundację.
Wcześniej jednak był grill na którego i mnie zaproszono:
W Radwanowicach obok mnie po lewej siedzi Józek

Po mszy świętej ksiądz Tadeusz chrzcił dziecko – z rodziny ormiańskiej. Po tym wydarzeniu był niejako pomiędzy gośćmi na chrzcinach, a grupą Muminków.
Mimo tego był pełen uśmiechu dla jednych i drugich chociaż naturalnie każda z tych grup chciała mieć go dla siebie.
Podziwiam jego głębokie zaangażowanie w niesienie pomocy bliskim i służenie innym.
Chrzest w Radwanowicach

Wcześniej jeszcze, przy okazji ogłoszeń ksiądz Tadeusz wspomniał też o meczu z dnia poprzedniego i prawdziwym zaangażowaniu klubu Kukiz15 i Pawła Kukiza w pomoc dla osób niepełnosprawnych. Były media TVP inne – żadnej wzmianki w dziennikach.
A wiec to temat poboczny, nie budzący emocji, słabo medialny, za mało krwi i nienawiści.
Za to miłość i pomoc bliźniemu, wyrozumiałość, zrozumienie i pokora.
Zdecydowanie niemedialne…
Zostaje tylko internet.

Lepiej nakręcać nienawiść w narodzie – mówić o KOD-zie, o Smoleńsku, i nawzajem antagonizować. TVN, TVP… Szczuć nawzajem. Ja tutaj nie rozgraniczam kto na kogo bardziej napuszcza. Gdzieś czytałem super wypowiedź Majewskiego:


„Rany! Ludzie! Zwariować można. Kolejny raz słyszę, że jestem związany z PISem, bo… ponoć pracuję w TVP! Tego samego dnia słyszę, że siedzę po uszy w PO bo… wiadomo, kiedyś TVN. Mówię o Powstaniu Warszawskim, że dla mnie ważnie ? jestem z PIS-u, popieram kobiety – lewak, śmieję się z Lisa ? jestem z PIS-em, smutno mi z powodu klaczy z Janowa – jestem na pasku PO, kocham rodzinę ? PISior, chodziłem do szkoły z Mateuszem Kijowskim ? PO-wski KOD-owiec, doiłem krowy jak Jurgiel ? PISowiec, kocham las ? EKO-ZIELONY lewak, kocham harcerzy ? PIS.”


Weźcie sobie drodzy, kochani rodacy to głęboko do serca.
Nie tylko Szymon Majewski przeżywa podobne doświadczenia. Wystarczy tylko coś powiedzieć nie myśląc wcale politycznie o tej czy innej partii, jednak sama wypowiedź może mieć silne zabarwienie wsparcia określonej inicjatywy jednej z nich – od razu stajemy się niejako (w myśli naszego rozmówcy- antagonisty) zwolennikiem danej partii.
Większej głupoty w tym kraju jeszcze chyba nie było… Tam zmanipulowane, zantagonizowane postawione przeciwko sobie społeczeństwo w końcu wybuchnie pójdzie na noże. I wiecie kto będzie winien?
Na pewno nie wodzowie, politycy, posłowie – znajdzie się odpowiednich winnych.
I to jest problem.
Dlatego jedynym rozwiązaniem jest zdystansować sie i wybrać inną opcję. Widzę to niestety coraz wyraźniej – po działaniach PIS-u na Ukrainie (mianowanie Piekło ambasadorem RP w tym kraju), po braku doniesień medialnych o neutralnej przecież ustawie o niepełnosprawnych, o wyciszeniu sprawy dwóch ustaw: jednej o martyrologii kresowian, innej o 11 lipca 1943 – w tym ustawa o martyrologii i męczeństwie kresowian jest projektem samego PIS (tyle tylko, że „dziwnie” zbiega się z datą 11 lipca, a więc datą zarezerwowaną dla projektu ustawy o banderowskim ludobójstwie).
Dodam, że nie tak dawno słyszałem z ust jednej z moich rozmówczyń o wypowiedzi Jana Piekło sugerującej że ksiądz Isakowicz jest ruskim agentem. To oczywiście kłamstwo i nieprawda. Takie wypowiedzi mają tylko jeden cel: zasiać wątpliwości. Ktoś tu się uczy od dr Goebbelsa mistrza fałszu i propagandy.
Ciągłe przepychanki, usuwanie i przemilczanie niewygodnych tematów.
Przerabialiśmy to przez ostatnie parę lat i mamy to znów – tyle tylko, że w innym wydaniu.

Czym to się różni? PO-PIS? Czym to się różni?

A chociażby niepełnosprawni nadal bez pomocy…

Z zeszłego roku: W Radwanowicach mówiliśmy o niepełnosprawności państwa względem niepełnosprawnych.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Socjalistyczny PIS milczy i nic nie robi…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.