Solidarna Polska o Kresach – na konferencji w Poznaniu

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa w biurze poznańskim SP na ul. Staszica.
Była mowa o Kresach.
Dotarłem na sam koniec konferencji ze względu informację w ostatniej dosłownie minucie potwierdzającą jej odbycie się i na cudowne utrudnienia w poruszaniu się po naszym mieście na ostatnią chwilę przygotowującym się do „wielkiego” wydarzenia jakim jest Euro 2012. Byłoby może wielkie gdyby nie bałagan z tym związany i utrudnienia dla mieszkańców miasta… przez ostatni rok ciągle wzrastające…

W każdym razie zadałem pytanie Panu posłowi Derze, czy SP zamierza jakoś w końcu zareagować jako siła polityczna na kwestie związane z Wołyniem i Ludobójstwem dokonanym przez OUN-UPA.
Otrzymałem odpowiedź że jest przygotowywany projekt ustawy przez SP (o ile dobrze go zrozumiałem) uznającej tą zbrodnię, z uwagi, jak to ujął Pan Poseł, na zbliżającą się w najbliższym czasie rocznicę.
Chciałem aby wręczył mi wizytówkę do siebie jak i innym obecnym dziennikarzom (którzy już akurat niestety wyszli) – celem uściślenia informacji, opisania jej bardziej szczegółowo. Niestety, nie zostałem nią wyróżniony pomimo kilkukrotnych próśb.
Pan poseł wiedział z kim rozmawia ponieważ Filip Rdesiński kilkukrotnie mnie przedstawiał jako osobę zaangażowaną w sprawy związane z Ludobójstwem na Kresach i propagowaniem informacji o nich.
Miejmy nadzieję, że nie przekłada się to na lekceważenie tematu Kresów, a jest tylko niezręcznością Pana Posła. Chociaż jak dostrzegłem, wizytówek miał pod dostatkiem…
Obserwujmy uważnie działania SP w tym temacie, miejmy nadzieję że SP potrafi się bardziej wykazać, niż inne opcje polityczne w tym kraju.
Udało się mi znaleźć stronę posła, może warto zapytać go o to osobiście:
www.andrzejdera.pl

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Solidarna Polska o Kresach – na konferencji w Poznaniu”

  1. Zamojska SP popiera Kresowian i mówi o ludobójstwie nacjonalistów ukraińskich na obywatelach polskich.

Możliwość komentowania jest wyłączona.