Sporo danych o 500 plus.

Sądzę, że warto się zapoznać.

„…Szacuje się, że skrajne ubóstwo zostanie w Polsce zmniejszone aż o 48 proc. Oznacza to, że poniżej minimum egzystencji (ok. 450 zł na osobę) żyć będzie tylko jeden na 25 Polaków….”
500+ wyciąga z ubóstwa setki tysięcy Polaków. To koniec z biedą w Polsce?

„…Miar biedy jest sporo. We wszystkich 500+ znacząco poprawia sytuację najgorzej sytuowanych, ale rzeczywiście nie zawsze w podobnym wymiarze…”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Sporo danych o 500 plus.”

 1. póki co korzysta głównie margines społeczny, główny elektorat PiS-u
  ciesz się, patologia i partyjna nomenklatura dostaną 500+, przeciętnych polskich rodzin od 27 lat nie stać na większą ilość dzieci, a więc i kasy nie będzie, w zdrowej części społeczeństwa wskaźniki przyrostu naturalnego od ponad ćwierć wieku są katastrofalne, winną za to jest oczywiście KOR-owska „Solidarność”, ci co by mogli wychować dzieci na prawdziwych Polaków, a nie solidarnościowe szumowiny, albo ich nie mają, albo co najwyżej jedno, na więcej ich nie stać
  co innego patologia, główne źródło rodzin wielodzietnych (każde dziecko z innego nieznanego ojca) i ustawiona ekonomicznie od 27 lat partyjna nomenklatura, która opływając w luksusy mnoży się jak króliki, można powiedzieć, że 500+ przyznali sami sobie
  a cała reszta? jest może mniej biedna? nie – to oni za to płacą wspomnianym grupom społecznym
  obecnie Morawiecki rozdaje kasę z naszych rozgrabionych przez PiS składek emerytalnych, ale ciekawe co za rok zrobi ekonomiczny analfabeta Morawiecki, jak już nie będzie skąd brać kasy?
  a może dodrukuje? jak socjalistyczni ekonomiści? przecież to drugi „geniusz” ekonomiczny, na miarę Balcerowicza

  1. nie zgodzę się mam wielu znajomych którzy mają wielodzietne rodziny (muzyków, informatyków, biznesmenów, właścicieli fabryk) i nie są żadna patologią – ty może masz innych znajomych… to może sam jesteś patologią?

Możliwość komentowania jest wyłączona.