Święta Bożego narodzenia – czas radości, czas refleksji.

Czas radości – ponieważ mamy szansę na lepsze życie, czas refleksji: ponieważ nie wykorzystujemy tej szansy.
Szanujmy i kochajmy życie innych – nie tylko własne.
choinka

Ostatnio  wiele osób rozmawiało ze mną na temat tematyki zbrodni Ludobójstwa. Nie do końca rozpoznając potrzebę mówienia – o zbrodni, lecz przede wszystkim o PRAWDZIE. Nie można żyć w imaginacji dobra, w jego jakiejś projekcji, odbiciu.
Jeżeli nie umiemy mówić prawdy o tym wydarzeniu, jeżeli nie umiemy przeciwstawić się braku prawdy w tym temacie na Ukrainie, mówiąc sobie nie teraz pora, nie teraz czas – to do czego doprowadzi mocniejsze okrzepnięcie zbrodniarzy jako bohaterów w umysłach młodych Ukraińców i całego świata? Tak jak walczą Ormianie o Prawdę, tak powinniśmy i my czynić w imię dobra całego świata cywilizowanego i wyrzeczenia się wszelakich nacjonalizmów – górowania jednego narodu, nad drugim; objawów szowinizmu, czy też nazizmu.
Szczególnie pamiętajmy o tym w tym pięknym czasie Bożego Narodzenia – miłości dla wszystkich ludzi. Odrzućmy fałszywe prawdy. I spotkajmy się pod choinką, żłobkiem w imię pamięci dla Człowieka-Boga, który pokazał miłość doskonałą. Miłość nawet Nieprzyjaciół. Łatwo kochać rodzinę, członków danej społeczności, narodu – chociaż i to nie zawsze się udaje.
Kochanie jednak Wroga, wybaczanie mu – ale też i obrona konieczna czyniona w ramach norm etyczno-moralnych, to może być trudne dla wielu.
choinka_swiateczna

Czy poza mordowaniem karpia, krzątaniną świąteczną, festiwalem potraw i prezentów potrafić będziemy, (stać nas będzie na refleksję) – wyciągać głębszy sens z przesłania tych dni świątecznych?
Od nas to tylko zależy.
domowa_choinka
Zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, refleksji nad życiem – czegoś więcej niż tylko jedzenie i picie – życzę wszystkim ludziom dobrej woli.
Ludziom złej woli życzę refleksji, która odmieni ich złe życie.
Piotr Szelągowski


stroik_swiateczny

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Święta Bożego narodzenia – czas radości, czas refleksji.”

  1. Szanowny Panie Piotrze!Zgadzam się całkowicie z PANEM,ŻE ŻADNE WZGLĘDY NIE MOGą STAWAĆ NA PRZESZKODZIE DążENIU DO PRAWDY.aLE TEZ WIELU CIAGLE TEGO NIE ROZUMIE.SLUSZNIE TEZ ZAUWAZA PAN,ZE SAMO JEDZENIE I PICIE SWIAT NIE CZYNI.SERDECZNIE POZDRAWIAM I -WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

    1. Dziękuję bardzo za życzenia które odwzajemniam – co prawda już po świętach – moją aktywność komputerową znacząco ograniczyłem – w czas świąteczny, aby poświęcić się przeżywaniu Prawdy o narodzeniu Jezusa -w gronie rodzinnym. Pozdrawiam!

Możliwość komentowania została wyłączona.