Swoboda obchodzi 71 rocznicę powstania zbrodniczej UPA w Kijowie.

To się tam dzieje. A odpowiedź nie znających prawdy o zbrodniach, Ukraińców, jest jedna: porównywanie AK- do UPA. Przecież oni walczyli z komunistami. A jeżeli ginęli jacyś Ukraińcy z rąk UPA to na pewno byli to komuniści. To jest efekt tuby. Tysiąc razy wkładane kłamstwo do głów daje taki efekt. Wybielanie zbrodniarzy i kolaborantów, epatowanie symbolami nazistowskimi, i proszę, może już niedługo dowiemy się że Hitler był wybawicielem ludzkości?
I przekonają nas o tym nacjonaliści ukraińscy? Jest to coraz bardziej prawdopodobne…

„14 października – w 71 rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii…”
…Przygotowywany jest marsz (o 14.30 rozpoczęcie) w którym będą niesione szczytne hasła: dla bezpieczeństwa narodu, społeczeństwa, bezpieczeństwa historycznego i za ukraińskie prawa obywatelskie.
A o 18.00 koncert grup rockowych: „KV”, „Orestes luty”, „Alabuzhev”.

Cóż powiedzieć; można popatrzeć na spot reklamujący marsz i święto 71 rocznicy utworzenia zbrodniczych band winnych Ludobójstwa na wielu narodach i wyciągnąć własne wnioski:

Czy powinien pójść protest z UE w tej sprawie? Jak Uważacie?

Źródło: swoboda

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Swoboda obchodzi 71 rocznicę powstania zbrodniczej UPA w Kijowie.”

 1. o tym, że UPA „to taka ukraińska AK” wielu z nas słyszało znacznie wcześniej, zanim nawet powstała „Swoboda”, i to nie na Ukrainie a w Polsce, to była propaganda solidarnościowa
  do dzisiaj komisarze polityczni z IPN wybielają tą zbrodniczą organizację, dla odmiany mieszając z błotem polską partyzantkę, obiektem szczególnie wściekłej bolszewickiej nienawiści solidaruchów jest NSZ, a i Armia Krajowa jest regularnie atakowana przez solidarnościowych komunistów
  w końcu to ich ojcowie i dziadkowie w mundurach UB i NKWD zwalczali polskie patriotyczne podziemie

  „Tysiąc razy wkładane kłamstwo do głów daje taki efekt” czy to kłamstwo powstało tam czy może w okupowanej przez czerwoną „Solidarność” Polsce?
  pamiętajmy, że to głównie dzięki czerwonej „Solidarności” na Ukrainie odrodził się zbrodniczy ruch banderowski, to towarzysze z PO i PiS-u intensywnie popierali „pomarańczową” rewolucję, to głównie dzięki nim mamy dzisiaj wspomnianą rocznicę obchodzoną legalnie przez „Swobodę”
  to dzięki nim „Swoboda” powstała i działa legalnie
  jest oczywistym, że gdyby nasz rodak Wiktor Janukowycz doprowadził do delegalizacji organizacji banderowskich, w tym „Swobody”, to pierwsi dziki wrzask w ich obronie podnieśliby członkowie czerwonej „Solidarności” i bolszewickich partii, które z niej się wywodzą

  jest wysoce prawdopodobne, że podobne imprezy, ma mniejszą skalę, będą obchodzone w komitetach miejskich czy wojewódzkich PO i PiS-u, w końcu są oni współtwórcami ruchu banderowskiego w obecnej postaci
  dobrze znamy coroczne defilady banderowskich rezunów ulicami Przemyśla, miasta, w którym rządzi PiS, ten sam PiS, który organizując takie imprezy dla banderowskich rzeźników jednocześnie w ostatnim czasie podstępnie wabi do współpracy środowiska kresowe
  ale dla nas, Kresowiaków żadna współpraca z tymi piewcami Bandery nie jest możliwa, dla nas członek PiS-u czy PO, członek „Solidarności” to taki sam wróg jak neobanderowiec ze „Swobody”

  1. W skład czerwonej solidarności – jak mówisz – na pewno wchodzili ci, którzy dzięki „akcji Wisła” mogli rozpełznąć się po całym kraju. Byli członkowie OUN-UPA. Banderowcy tak zwani. Ukryli się ale nie zasymilowali, cały czas ziejąc nienawiścią do Polski i Polaków. Niestety, jak zwykle okazaliśmy się zbyt cywilizowani.
   TO nasza zguba – naród słowiański, który należy już do Europy kulturowo, istniejący na styku dwóch różnych społeczno-kulturowych sił (w dużym uproszczeniu wschodu-zachodu).
   To dłuższy temat. Analizę powinni przeprowadzić kulturoznawcy i politolodzy…
   Faktem jest, że nasza (polska) łagodność w stosunku do naszych wrogów (wszelakich) doprowadziła do upadku i kraju i kultury i ducha narodowego. Pozwoliła rządzić nami obcym.
   Historia o tym mówi dobitnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.