Szamotuły – spotkanie autorskie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim na Zamku Górków. Wielkopolska.

Kilka zdjęć ze spotkania w Szamotułach z ks Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.
powitanie_zamek_gorkow_szamotuly
Spotkanie  było bardzo ciekawe, zadano wiele mądrych i przemyślanych pytań, szczególnie w kontekście tego, co działo się akurat w Kijowie. Wnioski były pełne ostrożnych obaw co do rozwoju sytuacji. Min. zwrócono uwagę na prowokacyjny charakter działań na majdanie, prawdopodobnie nie ze strony rządzącej. Fakt istnienia takiej grupy tak długo, na głównym placu Kijowa, wskazuje wyraźnie na wspomaganie finansowe przez jakieś nieznane siły.
Czy w Europie jakikolwiek rządzący w takim państwie jak Niemcy ,Francja czy nawet Warszawa pozwoliłby na tak daleko idącą anarchię w stosunku do legalnych władz?
Czy Pani kanclerz Merkel pozwoliłaby takiemu majdanowi na chociażby tydzień istnienia?…
Takie porównania były bardzo obrazowe dla zebranej publiczności, która wypełniła salę balową w zamku szamotulskim.
zamek
Ponadto ks. Tadeusz opowiadał o swoich książkach, fundacji pomocy dla niepełnosprawnych intelektualnie im. Brata Alberta i o byłych województwach wschodnich II RP i ich historii. A także o ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA.
W pięknym wnętrzu Zamku Górków ksiądz Tadeusz był po raz pierwszy. Miejsce to wywarło na Gościu bardzo pozytywne wrażenia. Dziękujemy za gościnę.
Jeden z krótkich filmików zarejestrowanych podczas spotkania.

szamotuly

zamek_szamotuly

isakowicz_zaleski

szamotuly_2014_isakowicz_zaleski

Zdjęcia: Piotr Szelągowski, Ryszard Kurczewski (Szamotuły)

Materiał o wydarzeniach na Ukrainie z 27 stycznia br (plan Republiki Galicyjskiej, przewidywany podział Ukrainy, opracowany przez Ukraińców): Objawia się prawdziwa natura banderowców na Ukrainie? Zaczyna się ??

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.