Objawia się prawdziwa natura banderowców na Ukrainie? Zaczyna się …?

A więc zaczyna się? Prawdziwa groźba czai się w tych, którzy zwą się nacjonalistami ukraińskimi. Nienawiść do Polski odradza się na skrzydłach dążenia do UE?
Polscy politycy w tym pomagają? Kuriozum…
flaga-UPA
Czy poznajecie tą flagę? Na Euro-majdanie w Kijowie często występowała…To flaga UPA…

Informacja z roku 2000 (14 października):
W sobotę rano na polecenie jednego z deputowanych (nazwiska nie ustalono), milicjanci odebrali aparat fotograficzny polskiemu robotnikowi, który dokumentował zniszczenia. Doszło do szamotaniny, w trakcie której aparat uległ uszkodzeniu. Milicjanci wyjęli film i naświetlili go.

Przypomnienie tej relacji z wydarzenia sprzed 13 bez mała lat może nie przebić się w polskich mediach. Dlaczego? Ponieważ wykracza daleko poza schemat ?zły prezydent Janukowycz, dobrzy demonstranci z Majdanu?. Niestety, poniższe wydarzenie jest dowodem na to, że z ukraińską prosowiecką władzą walczą nie tylko demokraci, ale także nacjonaliści spod znaku UPA, którzy programowo nienawidzą Polski i Polaków.
Co może dziać się dalej – i dotyczyć losów naszych rodaków?
Źródła cytatów:
Incydenty na cmentarzu Orląt Lwowskich

Poniżej już znacznie świeższa informacja:

Ukraińcy napadli na autokar z Polakami

Może te incydenty spowodują zmianę frontu ślepo powtarzających pro-majdanowską mantrę mediów nadających w Polsce?
Po co robią „wodę z mózgów” Polaków? Dlaczego nie przedstawiają obu stron konfliktu? Dlaczego wprost nie mówią o zagrożeniach dla Polski i Polaków?

Z Ukrainy, walka o Prawdę, Swoboda, Janukowycz, Berkut, neofaszyści?

Zdjęcie podesłane na FB. Zwraca uwagę Przemyśl w granicach Ukrainy… a w zasadzie Hałczyny (Republika Galicyjska)
przemysl_w_granicach_neo-banderowskiej_ukrainy

Czyżby sprawdzał się inny scenariusz?:

(Galicja zaznaczona swastyką – jako opanowana przez neo-faszystów) – mapa nadesłana przez Ukraińca z Kijowa.

Poniżej jako uzupełnienie za zgodą Autorki (żyjącej tam na miejscu) list, który mówi kilka słów o tym co dzieje się na Ukrainie:

„Jako osoba mieszkająca na Ukrainie chcę powiedzieć, że to, co pokazują media, jest niezgodne z prawdą. Dlaczego? Tu trzeba zauważyć niektóre rzeczy. Media, które chcą publikować prawdę, są zagłuszane głosem mediów z głównego nurtu. To, co głoszą polscy (i nie tylko) dziennikarze, powtarzający jak barany hasło ?sława Ukrainie?, jest obrzydliwe, a wiara w to, że nikt nie wie, co znaczy to hasło, jest po prostu zatrważająca, bo kończy się ono stwierdzeniem ?smert’ lacham?. ?Ukraina ponad wszystko? ? skąd to hasło się wzięło i czy niczego Wam nie przypomina?

Teraz główne pytanie- od czego to się zaczęło? Że przebrała się miarka? Niekoniecznie. Chcieli ludzie do Europy? A czy dotrą do niej z koktajlem Mołotowa w ręku? Czy obecny prezydent Ukrainy nie został wybrany w legalnych wyborach? Czy nie było to kilka przynajmniej spokojnych i może nawet lepszych lat niż za Juszczenki? Czy nie wstrzymał on inflacji, którą pozostawił po sobie były prezydent Ukrainy? Szacunek mu się należy nawet za to, że pościągał tytuły bohaterów z Bandery i innych członków OUN-UPA.

Mówią o totalitarnym reżimie- a przecież było wszystko w miarę dobrze. Przynajmniej normalnie pracowały urzędy, organizacje społeczne tak ważne dla Polaków, których istnienie w obecnej sytuacji stoi pod znakiem zapytania. Ludzie w Kijowie, a teraz nie tylko, bo w innych miastach też, nie bali się wychodzić z domu. A teraz? Co mamy? Tu można wyliczać w nieskończoność. Co z tego wyniknie? Każde prawo ma dwie strony. O ile dla Polaków, jak i innych mniejszości narodowych jest źle, to dla Ukraińców zabezpiecza porządek. I tu nie ma co się dziwić, bo kto widział pokojowe demonstracje z ludźmi w kaskach, zasłoniętą twarzą i narzędziem do walki w ręku?

Kto Wam powiedział, że na Ukrainie nie było wolności słowa i myśli obywatelskiej? Kto mówił, że było tak źle, aby stało się jeszcze gorzej? Kto powiedział, że to Berkut zastrzelił ludzi? Kto widział, skąd leciały kule? Oczywiście, że Berkut nie miał prawa bić ludzi wtedy, gdy jeszcze była pokojowa demonstracja. Ale dlaczego nie padło nazwisko ? kto dał rozkaz pobicia ludzi?

Po co wdzierać się do rad obwodowych w Równem, Chmielnicku, Czerkasach, Lwowie i innych miastach? Czy jest normą niszczenie przez tłum budynków rządowych? Czy to normalne, że przewodniczący obwodowej rady Iwano-Frankiwska klęka przed ludźmi? Czy na porządku dziennym jest zmuszanie przewodniczącego obwodowej lwowskiej rady do podania się do dymisji? Czy na ich miejsce przyjdą lepsi? Czy właśnie nie ci przewodniczący od początku wspierali Majdan? Czy to nie spod lwowskiej rady jechało codziennie kilkadziesiąt autobusów do Kijowa? Gdzie jest logika?

Kto płaci za jedzenie, spanie i leczenie tych ludzi? Kto przewodniczy strajkom w Kijowie i innych miastach? Kto zabezpieczył strajk oponami, kaskami, workami z piaskiem i innymi rzeczami? Czy to normalna pozycja obywatela zrywanie bruku z ulicy i rozbijanie go młotkiem? Przecież to wszystko kosztuje. I to nie mało. Kto zapłaci za odbudowę miasta i zniszczone mienie, m.in. nie tylko w kijowskich urzędach? Jak urzędnicy mają pracować w tym wszystkim? Jak ma funkcjonować państwo?

I tu wracamy do głównego pytania – o co poszło? Od czego zaczął się Majdan? Czego chcieliśmy? Czy to tak miało być? Kto zapłacił, aby ten, co stoi na Majdanie, miał gdzie się wyspać i co zjeść, a jeszcze kask na głowie i jakiś instrument w ręku? Jedno pytanie ? dla kogo to jest wygodne? Komu sprzyja taki rozwój sytuacji?

A póki trwają w Kijowie pokojowe godziny, możemy się zastanowić- czy nie jest zbędną ingerencją w wewnętrzne sprawy państwowe postawa Brukseli? Czy mają prawo mówić, że z tym prezydentem nie będą się umawiać? A z jakim? Czy nie są zbędne gesty ze strony USA w wypowiedzi, że rozważają możliwość wprowadzenia sankcji? I jak tu oceniać wypowiedzi z Rosji, że mogą Ukrainie pomóc?

Tymczasem mamy najbardziej ekscytujące kadry dla BBC i innych tego rodzaju kanałów. Zastanówmy się- co to nam da? Czy Janukowycz dobrowolnie odejdzie od władzy i rozpłynie się w mroku Majdanu? Nie! Czy Tiahnybok odżegna się od neofaszystowskich haseł i przekreśli cały program partii Swobody? Nie! Czy Jaceniuk pomagający Tymoszenko i dzięki temu mający w ogóle jakiekolwiek poparcie jest w stanie coś zaproponować Ukrainie? Nie! Czy Kliczko, który ma niby najlepsze rokowania według sondaży europejskich na bycie prezydentem Ukrainy, może nim zostać? Nie!

Tu sprawa jest banalnie prosta… Janukowycz mocno trzyma władzę, Tiahnybok nie zrezygnuje z ideologii, która jest obca większości Ukrainy, Jaceniuk po prostu nie może, a Kliczko jest obywatelem Niemiec. I co w tej sytuacji ma począć zwykły obywatel?

Główne pytanie siedzące we wszystkich głowach ? co dalej zrobić z Majdanem? Czy ci ludzie mogą tam stać wiecznie? Czy obecna władza pójdzie na ustępstwa? I na czym w ogóle one mają polegać? Kto w wyniku tego wszystkiego dojdzie do władzy?

I jeszcze jedno- w którym miejscu zaczyna się demokracja lub gdzie ona się kończy? Gdzie tu jest miejsce dla zwykłego obywatela? Może to wszystko tylko cudzy scenariusz rozgrywki, krwawej i okrutnej? Co będzie dalej?”

Pierwsze jej słowa, które tak bardzo mocno wywarły piętno na tym co dzieje się za wschodnią granicą opublikowałem: Z Ukrainy, walka o Prawdę, Swoboda, Janukowycz, Berkut, neofaszyści?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

47 myśli w temacie “Objawia się prawdziwa natura banderowców na Ukrainie? Zaczyna się …?”

 1. jak to kogo? banderowców
  najgorsze jest to, że na Ukrainie nadal żyje kilka milionów Polaków, a awantura rozpętana m.in. przez Kaczyńskiego, wielbiciela zbrodniarzy z UPA, stanowi zagrożenie dla ich życia, dla nas Kresowiaków od początku było oczywiste, że dojście do władzy banderowców, choćby na części terytorium Ukrainy, spowoduje ponowne rozpętanie terroru przeciwko ludności polskiej, przywódca PiS-u powinien zdawać sobie sprawę, że jego działania mogą doprowadzić do dokończenia zbrodniczego dzieła Szuchewycza i Bandery
  a może robi to celowo?

 2. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/antymajdan-w-zachodniej-ukrainie-sa-nacjonalisci-kiedys-wyrzynali-polakow/d5hqj

  po naszej, Kresowiaków stronie stoją Ukraińcy, nie banderowska swołocz ze „Swobody” tak popierana przez ….(naszych polityków)
  dla nich to oczywiste, że „Na zachodzie są nacjonaliści, którzy kiedyś wyrzynali Polaków”
  politykom okrągłostołowym to jednak nie przeszkadza, stanęli po stronie morderców Polaków, po stronie banderowskich neonazistów

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-isakowicz-zaleski-polscy-politycy-slawia-na-majdanie-zabojcow-z-upa/7sx2p

  „Ks. Isakowicz-Zaleski: polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA”

 3. A to apel organizacji żydowskich działających na Ukrainie.
  Żydzi z Ukrainy biją na alarm: ratujcie nas! Kilka organizacji żydowskich z Ukrainy zwróciło się do premiera Izraela i do Knesetu (izraelskiego parlamentu) z prośbą o podjęcie pilnych działań w celu ratowania Żydów. „Jeśli Izrael przyjmuje Erytrejczyków i Sudańczyków, dlaczego miałby nie przyjąć uchodźców-Żydów z Ukrainy?” Kilka organizacji żydowskich na Ukrainie zwróciło się do premiera Izraela i do Knesetu, domagając się podjęcia pilnych działań w związku z tym, co dzieje się w ich kraju. „W rzeczywistości mówimy o wojnie domowej, i osoby pochodzenia żydowskiego mają prawo ubiegać się w Izraelu co najmniej o status uchodźców. Jeśli Izrael przyjmuje Erytrejczyków i Sudańczyków, dlaczego nie miałby przyjmować uchodźców żydowskich z Ukrainy?” – stwierdzono w apelu, przysłanym [również] na adres portalu IzRus. „Żydzi na Ukrainie są zastraszeni i znajdują się w stanie paniki. Ochotnicy z religijnych organizacji syjonistycznych na Ukrainie organizują grupy pomocy i grupy ewakuacyjne dla Żydów z Kijowa. Zamieszki wybuchły również na centralnej i zachodniej Ukrainie. Dzisiaj nadeszła informacja o zamordowaniu jednej, prawdopodobnie żydowskiej, rodziny z dwojgiem małych dzieci, zbrodnia była motywowana nienawiścią na tle etnicznym. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy pierwszy sygnał z prośbą pomoc. Kilka rodzin prosi o wywiezienie dzieci z Kijowa i Iwano-Frankowska.”- twierdzą autorzy listu. Organizacje zgłaszają do władz izraelskich szereg postulatów, ich pełną listę przedstawiamy bez skrótów: 1. Ogłosić ewakuację wszystkich Żydów z Ukrainy, którzy uważają za konieczne ewakuowanie się! 2. Zaniechać biurokracji w SOCHNUCIE, konsulatach i ambasadach! Przyznać prawo do ewakuacji dla każdej osoby, która ucierpiała lub może ucierpieć wskutek antysemityzmu z powodu żydowskiego pochodzenia, żydowskiego nazwiska, żydowskiego wyglądu! 3. Przede wszystkim ewakuować ludność żydowską z Kijowa, z zachodniej Ukrainy, z regionów dotkniętych atakami „pokojowych demonstrantów” z radykalnych ugrupowań neonazistowskich i nacjonalistycznych! 4. Już teraz zorganizować punkty ewakuacyjne w konsulatach, ambasadach, organizacjach żydowskich! Przyznać prawo do legalnej działalności inicjatywnych grup ochotników do nadzorowania, proponujemy, że my tych ochotników dostarczymy. Otworzyć możliwość ewakuacji na podstawie dokumentów wewnętrznych Ukrainy (dowolny dokument tożsamości, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo utraty dokumentów w wyniku masowych zamieszek, pogromów itp.). 5. Wziąć pod uwagę możliwość pojawienia się sierot, zagubionych dzieci, które mogą w wyniku zaistniałych wydarzeń w ogóle nie posiadać żadnych dokumentów! 6. Okazywać pomoc naszym ochotnikom, którzy na swój własny koszt i ofiarowując swój czas pracują organizując pomoc rodzinom żydowskim znajdującym się w epicentrum wydarzeń. Zerwać jednostronnie współpracę z organizacjami pro-majdanowskimi (takimi jak WAAD), które ukrywają fakty masowej judeofobii i antysemityzmu w szeregach Euromajdanu! 7. Natychmiast zażądać od wszystkich organizacji żydowskich – całkowitej neutralności w konfrontacji! Wydać rozporządzenie o formowaniu samoobrony społeczności żydowskich na całej Ukrainie. To ostatnie zadanie jesteśmy gotowi podjąć sami, przy wsparciu co najmniej części społeczności żydowskich! Apel został podpisany przez: Kijowska grupa Żydowskiej Organizacji Bojowej, Charkowska grupa Żydowskiej Organizacji Bojowej, Centrum Religijnego Syjonizmu „Pamięci Szlomo Natiwa”. Szczegóły: http://izrus.co.il/diasporaIL/article/2014-01-24/23425.html#ixzz2rPtkfavK Przy wykorzystaniu materiałów podanie linku do strony internetowej IzRus.co.il jest obowiązkowe.
  Евреи Украины бьют в набат: спасите нас!
  izrus.co.il

 4. Komentarz z FB: „….ile samochodów z ukraińską flagą przejeżdzą codziennie przez Polskę? ile samochodów dziennie zatrzymuje codziennie „ukraińska” policja? 90 %? co robimy z tym problemem? przykład? podróz mojego znajomego na krym – noc, postój na stacji benzynowej.a potem wyprzedza go jakiś terenowy samochód zajeżdża drogę tak by w niego uderzyć i facet mierzy z pistoletu do dwójki młodych ludzi. co robimy w Polsce z ukraińskimi podróżnymi? mają spokój? mają…” – to słuszna uwaga… sam przeżyłem na Ukrainie kilka zatrzymań milicji… zawsze chodziło o pieniądze – korupcja do entej potęgi.

 5. Cytat nagłówka z wywiadu z ks Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim: „„To pseudorewolucja. Na Majdanie mają głos bojówki nacjonalistyczne. To nieprawdopodobna agresja z obu stron. Protestujący robią wszystko, żeby prowokować. To już anarchia. Liderzy Majdanu nad tym nie panują i wkrótce mogą dojść do sytuacji, kiedy Majdan obróci się przeciwko nim. Majdan zapoczątkuje piekło”- mówi Ks. Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM. „Polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA, a przyjaźń z diabłem nie jest niemożliwa. Jarosław Kaczyński jadąc na Majdan popełnił tragiczny błąd. Nie ma chyba orientacji z sprawach ukraińskich. Ołeh Tiahnybok to genialnie wykorzystał”

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-ks-isakowicz-majdan-przyjazn-z-diablem-tragiczny-blad-polski,nId,1096498

 6. Cytat:
  „W związku ze wzrastającą popularnością radykalnych organizacji wśród zgromadzonych na Majdanie Ukraińców” – Nieprawda ta popularność nie wzrasta nacjonaliści byli od samego początku niejako byli animatorami protestów…-
  „korespondent „Rzeczpospolitej” przeprowadził wywiad z jednym z liderów „Prawego Sektora”. Organizacja ta jest koalicją różnych radykalnych i nacjonalistycznych ugrupowań, które odgrywają wiodącą rolę w starciach z Berkutem na Majdanie.

  – Chcemy jedynie tego, co nasze – mówi Tarasenko „Rzeczpospolitej”. – Sprawiedliwość nakazywałaby, aby ziemie, na których Ukraińcy żyli od tysięcy lat, wróciły do Ukrainy – dodaje. Działacz podkreśla, że chodzi mu o „zjednoczenie wszystkich ziem etnicznych swojego narodu”, z których Ukraińcy zostali „wyrzuceni”.”

  źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/andrij-tarasenko-rzecznik-prawego-sektora-zbrodnia-bandery-na-wolyniu-to-brednia/xjlkx

 7. akcja poparcia banderowców w Warszawie

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/rowerzysci-przejada-przez-stolice-i-zbiora-dary-dla-majdanu/x0ltk

  dziwne, że przedmiotem zbiórki nie są widły, noże i siekiery, tradycyjne wyposażenie banderowców, zamiast potępiać zwyrodniałych ukraińskich neonazistów jeszcze im się urządza akcje charytatywne, z dzieci i wnuków rezunów z UPA, a nawet wciąż żyjących niedobitków UPA, morderców, którzy nigdy nie odpowiadali za swoje zbrodnie robi się ofiary

  „Fundacja «Otwarty Dialog» została stworzona przez ludzi, którzy uważają, że europejskie wartości – wolność osobista, prawa człowieka, demokracja, samostanowienie”
  widać popieranie tych, co w imię samostijnej Ukrainy wyrzynali kobiety i dzieci, zalicza się do „wartości europejskich”, banderowskiej „demokracji” – „Ukraina czysta jak szklanka wody”, takie hasła jak wolność osobista i prawa człowieka w odniesieniu do organizacji odpowiedzialnych za okrutne wymordowanie setek tysięcy ludzi to już kompletne kpiny

  http://www.odfoundation.eu/pl/urgents/1579/opowieci_majdanu_na_uniwersytecie_warszawskim

  „Opowieści z Majdanu” na Uniwersytecie Warszawskim

  „Gośćmi spotkania byli eurodeputowany Paweł Kowal…” obecność wielbiciela banderowców Kowala w ogóle nas nie dziwi, dawniej Kowal był bliskim współpracownikiem tow. Kaczyńskiego, syna komunisty, tego samego, który pod czerwono-czarną flagą ludobójczej UPA wznosił antypolskie hasła, pozdrowienia rezunów z UPA, który bratał się z przywódcami banderowskich neonazistów

  http://www.odfoundation.eu/pl/publics/1567/polacy_rozbili_namiot_na_majdanie

  „Fundacja Otwarty Dialog w okresie od listopada 2013 r. zorganizowała trzy misje obserwacyjne do Kijowa. Obok przedstawicieli Fundacji, wzięli w nich udział polscy parlamentarzyści: Michał Jaros, Tomasz Makowski, Michał Szczerba i Marcin Święcicki”
  Michał Jaros – PO
  Tomasz Makowski – Twój Ruch
  Michał Szczerba – PO
  Marcin Święcicki – PO, dawniej komunista, i to nie jakiś tam szeregowy komuch, a członek Komitetu Centralnego partii, a tych, jak twierdzą „prawicowi” historycy zatwierdzano w Moskwie spośród najwierniejszych z wiernych

  jak widać wśród popierających banderowskich neonazistów są same solidaruchy, niektórzy nawet z czerwonym rodowodem

 8. http://siekierski.blog.pl/2014/01/31/przykry-incydent-w-wierzchoslawicach/

  ludowiec oburzony podeptaniem unijnej flagi, ale działań banderowskich neonazistów na Ukrainie ani ich ataków na Polaków nie zauważył, od 2 miesięcy Siekierski jest na to ślepy i głuchy
  towarzysze, liczy się internacjonalistyczna flaga UE, co tam PSL będzie się przejmował losem kilkumilionowej społeczności polskiej na Ukrainie, przecież to sami „kułacy” i „kontrrewolucjoniści”
  co ciekawe, kiedy jeden z reżimowych dziennikarzy publicznie profanował polskie flagi, tow. Siekierski tego w ogóle nie zauważył, ale w przypadku podeptanej flagi unijnej wyraża wielkie oburzenie
  Mikołajczyk i Witos muszą się w grobach przewracać na takiego „patriotycznego” ludowca

 9. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/449716,jacek-kurski-na-majdanie-pokazywali-jak-upa-rozstrzeliwuje-polaka.html

  oczywiście obecni na Majdanie banderowcy to sojusznicy PiS-u, tak gorąco popierani niedawno przez Kaczyńskiego
  jeśli tak umilają sobie pobyt na Majdanie, to jaki los czeka mieszkających na Ukrainie Polaków?

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/448402,ukrainscy-nacjonalisci-z-partii-swoboda-chca-polskich-ziem-oleksy-izolowac-ich.html

  http://8.s.dziennik.pl/pliki/5693000/5693259-643-385.jpg

  Kaczyński u boku czołowego ukraińskiego neonazisty Tiahnyboka
  ostatnio działacze PiS-u negują nazistowskie pozdrowienia Kaczyńskiego, bratanie się z nazistowską „Swobodą” czy używanie banderowskiej symboliki – m.in. czerwono-czarnych flag UPA, usiłują udowodnić, że wszystko jest spreparowane przez rządowe media
  jednak miliony Polaków, w tym wielu z nas, Kresowiaków, mieliśmy okazję zobaczyć nagrania Kaczyńskiego, syna komunisty, w otoczeniu banderowców ze „Swobody”, z Tiahnybokiem na czele, Kaczyńskiego z pianą na pysku wykrzykującego pozdrowienie morderców z UPA „Sława Ukrajini! Herojam Sława!”
  mieliśmy okazję zobaczyć najbardziej haniebne zachowanie polskiego polityka

  czy taki los przywódca PiS-u ze swoimi kamratami ze „Swobody” szykuje mieszkającym na Ukrainie Polakom?

  http://c3397993.y.cdn03.imgwykop.pl/link_YeYJjukRjWk2nSsdBSHuTZ02HhWacNiw,w300h223.jpg

  http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2013/11/ukraina-415×260.jpg

  http://d.wiadomosci24.pl/g2/ec/6b/32/294393_1390991704_a27d_p.jpeg

  profanacja Pomnika Małego Powstańca, dziwne, że wielbiciele banderowskiej opozycji nie umieścili tam czerwono-czarnej flagi

  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego

  a tu z czym kojarzy się Warszawiakom obecność banderowców w Warszawie

Możliwość komentowania jest wyłączona.