Doniesienia z Sieci – o tym co na Ukrainie i w Europie piszczy….

Fragmenty materiałów dokumentujących nacjonalizm na Ukrainie i wzrost nacjonalizmu w Europie:

„…Jesteśmy również świadkami, jak Parlament Europejski brata się z nowymi władzami Ukrainy, w skład których wchodzą przedstawiciele dwóch silnych ultra-prawicowych ruchów, Swobody i Prawego Sektora, bez precyzyjnego określenia i pełnego zrozumienia [roli] tych sił.

W związku z tym prasa niemiecka i amerykańska (Der Speigel, Die Zeit, The Washington Post) pisze coraz więcej na ten temat, ponieważ jest zaniepokojona i zmartwiona takim dyskryminacyjnym podejściem, i wzywa swoje rządy „do działania, zanim będzie za późno”.

Przeciwstawienie się ideologii opartej na nienawiści nie jest tylko i wyłącznie obowiązkiem władz; jest również naturalną reakcją tych, dla których – jak zostało to sformułowane przez wielkiego pisarza, zaangażowanego anty-komunistę i zawziętego anty-nazistę Władymira Nabokowa – „sumienie” i „świadomość” to słowa tego samego pochodzenia.

[…]

Policja i sztaby służb wywiadowczych Unii Europejskiej są również bardzo zatroskane poważnymi zdobyczami [popularności] ultra-prawicowych partii w całej Europie; ich obiektywne dane po prostu nie pozwalają im nawet na odrobinę optymizmu w związku z oczywistą zmianą systemu wartości w społeczeństwie pan-europejskim i bardzo prawdopodobnym ześlizgiwaniu się Europy w kierunku niebezpiecznej ścieżki destabilizacji – symbolizowanej przez nienawiść i przemoc…”

Tłum. (W.T.)
Źródło: Op-Ed: The Future of Europe – Playing with rotweilers named „Anne” and „Frank”.

Jest też dostępny film na YT ukazujący postać lidera: ?demokratycznej Ukrainy? Aleksandra Muzyczko (widać na filmie dwie prostytutki kopiące go w twarz). Czy to są te ślady, którymi potem epatował jako efektami jego walki o wolną Ukrainę?
Inna sprawa, że jest to człowiek nieprzystający do politycznych wzorców europejskich, co widać na zdjęciach z filmu na YT (uzbrojony na spotkaniu politycznym, stosujący przemoc wobec urzędnika państwowego):
mm
m

Max Kolonko o Krymie i Ukrainie:

„Ukraina. Polacy pozostawieni sami sobie”
Fragmenty z materiału, który publikowany na stronie suwalki.24 ozdobiony jest bardzo wymownym zdjęciem:

Polacy są na Ukrainie znaczącą mniejszością narodową. Według danych ze spisu narodowego jest ich 144 tys., a nieoficjalnie – ponad 1 mln. Jednak tylko ok. 12 proc. ukraińskich Polaków włada swobodnie językiem polskim. Dowiedzieli się ostatnio o tym polscy senatorowie i posłowie, którzy zainteresowali się sytuacją Polaków na Ukrainie. I od razu uspokoili się, bo wiceszefowa MSZ, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, stwierdziła, że:

?(..) nie mamy żadnych sygnałów o szczególnym zagrożeniu obywateli Ukrainy pochodzenia polskiego ze względu na ich narodowość, nie mamy sygnałów o wzroście nastrojów antypolskich lub o gorszym niż poprzednio traktowania Polaków zamieszkujących Ukrainę ze strony władz państwowych, regionalnych czy innych obywateli” ? powiedziała. Dodała, że niebezpiecznym momentem było przyjęcie na Ukrainie w 2012 roku ustaw językowych bezużytecznym dla innych mniejszości. Przepisy te mogłyby doprowadzić do spadku pomocy miejscowym Polakom i współpracy z polską mniejszością.

Ustawa, z której korzystało po kilkaset tysięcy Rumunów, Bułgarów, Węgrów, Greków (jest ich na południu Ukrainy ok. 200 tys.) Mołdawian, a nie tylko – jak się powszechnie uważa – przez Rosjan, jest dla polskich władz nic nieznacząca.
Pełczyńska-Nałęcz przyznała jednak, że cały czas aktualne są problemy i wynikające z nich postulaty mniejszości polskiej skierowane do władz w Kijowie, a dotyczące m.in. szkolnictwa polskiego, dostępności podręczników, finansowania działalności kulturalnej, ochrony miejsc pamięci narodowej, zwrotu budynków sakralnych….

Źródło cytatu i całość: Polacy pozostawieni samym sobie

Więcej można znaleźć na wielu stronach internetowych (stosując przeróżne wyszukiwania), nie należących niestety to przodujących agencji informacyjnych w naszym kraju. I to jest bardzo niepokojące.


Warto zwrócić uwagę na komentarze: Objawia się prawdziwa natura banderowców na Ukrainie? Zaczyna się ??

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Doniesienia z Sieci – o tym co na Ukrainie i w Europie piszczy….”

Możliwość komentowania jest wyłączona.