Szkoły są przygotowane, ale rodzice nie. Nie chcemy dać naszych 6-latków do szkół.

Oczywiście jestem „za”. Za tym, aby dzieci nie szły do szkół. W tym wieku. Dosyć się „nawalczą” jeszcze w życiu.
Szkoły „ponoć” są przygotowane… – Pamiętam jak to wyglądało dwa lata temu. Jeżeli jest niewiele lepiej – to znaczy że jest kiepsko. Nie bardzo wierzę po prostu w to „przygotowanie”.
A poza tym rodzice chcą mieć wybór – po prostu. Projekt obywatelski jest w sejmie. Ponad 300 tys podpisów pod tym projektem zostało zebranych. Ciekawe czy nadal ci z sejmu będą pluli społeczeństwu w twarz. Bo jak inaczej nazwać ciągłe stawianie się przeciw decyzjom społeczeństwa? Jak potem się nie dziwić, że ludzie nie chcą chodzić do wyborów? Chodzą tylko „swoi” – a wiec zainteresowani utrzymaniem istniejącego konsensusu.
Tomasz Elbanowski prezes stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców walczy też o inne kwestie, np. decyzję wyboru podręczników (powinni mieć wpływ rodzice) czy też bezpieczeństwo dla dzieci w drodze do szkół.
Dzieci 6-letnie w szkołach: nie poszło do nich co 5 -dziecko w tym wieku.
Jak to się udało? Oczywiście poradnie psychologiczno-pedagogiczne, które mogą zdecydować o kwalifikacji zdolności dziecka 6-letniego do nauki. Ponad 20% rodziców zrobiło co mogło dla swoich dzieci.
Bez zastanowienia zrobiłbym to samo.
Dlatego jestem za decyzją wyboru pozo-stanowioną rodzicom. Dlaczego nam ponoszącym 90% kosztów wychowania swojego dziecka odbiera się decyzję najistotniejszą, o przedłużeniu jeszcze o rok jego dzieciństwa?
Pomijając względy zdrowotne – wiele dzieci nawet z czysto fizycznych powodów nie nadaje się do wcześniejszej nauki.

A więc – zostawcie decyzję rodzicom. Dosyć mamy rządu, który decyduje nie patrząc na społeczeństwo, na to co MY (jako mieszkańcy tego kraju) chcemy dla naszych dzieci.

Piotr Szelągowski

Ze strony FB Stowarzyszenia:

Szanowny Panie Pośle, Szanowna Pani posłanko, moje dziecko nie będzie zakładnikiem upadającego ZUS. Jako rodzic, obywatel i wyborca oczekuję, że poprze Pan/Pani obywatelski projekt „Rodzice chcą mieć wybór” pod którym podpisało się blisko 300tys osób

Adresy do posłów znajdziecie tutaj: www.rzecznikrodzicow.pl/adresy-poslow-2015
Więcej o akcji pisania do posłów tutaj: www.rzecznikrodzicow.pl/piszemy-do-poslow

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.