Targi mieszkaniowe w Poznaniu jest gdzie mieszkać czy nie?


W minioną sobotę i niedzielę na terenie Targów Poznańskich w pawilonie 7A odbyły się targi mieszkaniowe. Tym razem było to nowe miejsce, nie jak do tej pory w Arenie. Wystawcy w znakomitej większości byli zadowoleni ze zmiany miejsca
Profesjonalizm obsługi, zadaszony pasaż w hali nr 7, brak duchoty co podkreślali prawie wszyscy z którymi rozmawiałem (działająca klimatyzacja w przeciwieństwie do Areny), były atutami nie do podważenia.

Wystawiały się liczne filmy deweloperskie, finansowo-doradcze, a także zajmujące się wyposażeniem mieszkań.
Zorganizowano krótkie szkolenia dla zwiedzających targi klientów wprowadzające w niuanse związane z zawieraniem umów zakupu nieruchomości. Dla dzieci towarzyszących rodzicom przygotowano uroczy kącik zabaw prowadzony przez ekipę uśmiechniętych, profesjonalnie zabawiających dzieci pracownic www.gugastudio.pl

Punkt dostawcy usług kablowych i internetowych firmy Inea Prezentował technologię 3D dostosowaną do potrzeb deweloperskich. Co prawda poza samą prezentacją nie udało się dowiedzieć sporo więcej na temat potencjalnie oferowanej usługi, np. kiedy i za ile, a także co konkretnie będzie można oglądać w tej technologii… Jedna z pań udzielających informacji na stoisku (sobota) pomyliła pojęcia „bezprzewodowy” z „szerokopasmowym”. Niemniej krótki pokaz technologii robił duże wrażenie. Pomyłki i błędy zaliczam na karb nowości technicznych prezentowanych na stoisku. Warto jednak na przyszłość troszkę lepiej się przygotować.
Wyróżniało się stoisko gminy Tarnowo Podgórne. Jest to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Po terenie hali krążył „lew, który zszedł z herbu”, gościom stoiska wręczano płyty z bajkami, wierszami na temat lwa, a także płyty z kolędami w wykonaniu min. Franka Sinatry. Zachęcano do zakupu ziemi pod zabudowę jednorodzinną, na terenie gminy. Na stoisku znajdował się imponujący stos informacji na temat infrastruktury i firm działających na terenie gminy.
Ciekawe stoisko prezentowała firma CWW, specjalista od wyposażenia wnętrz, firma mieszcząca się przy ulicy Głogowskiej.
Portal budowlano-mieszkaniowy TerazDom.info również wybijał się wyraźnie ponad innych, wszechobecne hostessy wręczały najświeższy numer informacyjny portalu będąc dosłownie w każdym punkcie hali wystawowej. Prezes spółki nie miał chwili spokoju miedzy telefonami, a rozmowami z potencjalnymi chętnymi do skorzystania z tej profesjonalnej informacji na tematy budowlano-mieszkaniowe.
Wśród stoisk znajdował się też punkt WSPON-u (Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami).
Z pomiędzy ważniejszych i ciekawszych deweloperów obserwowaliśmy stoiska takich firm jak , Agba, Hausner, MakDom, czy Jakon. Serwis kawowy zapewniała Art Cafe.
Mieszkańcy Poznania ci obecni jak i przyszli przybyli na targi powinni czuć się usatysfakcjonowani. Wręczano wydany Przewodnik Targowy z planem stoisk i adresami każdego z wystawców, to gwarantowało pewność, że nikt z wystawców,nie umknie uwadze zwiedzających.
Targi można zaliczyć do udanych, i dla wystawców jak i dla zwiedzających. Nowe miejsce nie przyniosło ujmy i zdecydowanie spodobało się wszystkim. Profesjonalizm przede wszystkim.

Piotrek

Mail do Nas: BezPrzesady


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.