Twierdza Poznań i inne fortyfikacje…

Od fortyfikacji zaczęła się moja przygoda z historią. Chciałbym przedstawić kilka pozycji które mam o „architekturze militaris”. Nie są to wszystkie pozycje. Jedna z nich traktuje o fortyfikacjach poznańskich inna mówi o europejskich w ujęciu rysunków słynnego Roberta Jurgi. Mam też kilka książek Roberta, którego poznałem wiele lat temu, jak jeszcze mieszkał w Boryszynie. Niesamowity talent rysowniczy. Dlatego też wrzucam jedną z jego książek mówiącą o machinach oblężniczych.

książki które chcę zaprezentować: Machiny wojenne, Twierdza Europa, Twierdza Poznań.

Wszystkie te pozycje powyżej serdecznie polecam – przepraszam za jakość foto, ale to poniekąd celowe, :-) żebyście nie tylko ściągali, a sami sięgnęli do książek.

I Jeszcze artykuł o schronie na amunicję specjalną były takie trzy w Polsce. Składowano w nich głowice bojowe z ładunkiem…nuklearnym.

Byłem w takim obiekcie i mam dokładny schemat, który otrzymałem swego czasu od Roberta. A więc nie było broni atomowej w Polsce jak mówili Sowieci, …a jednak była.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.